Burning-Brushes => Kronika => Burning Creations => Wątek zaczęty przez: toporow w Sierpień 11, 2008, 12:48:53

Tytuł: Podsumowanie 1 kolejki polskiej Ekstraklasy
Wiadomość wysłana przez: toporow w Sierpień 11, 2008, 12:48:53
W niedzielę odbyły się ostatnie spotkania inauguracyjnej kolejki. Czas na podsumowanie.

Lech Poznań 2:3 GKS Bełchatów
Na nic zdało się zapowiadanie przez Franciszka Smuda, że ,,Kolejorz" idzie na majstra, skoro już w pierwszym spotkaniu przegrali u siebie z podopiecznymi Pawła Janasa.
W pierwszej części spotkania przeważał Lech Poznań. Bramkarz drużyny gości musiał się dwoić i troić, aby nie wyciągać piłki z siatki. Obronił kilka groźnych strzałów oraz akcję sam na sam. Raziła nieskuteczność gospodarzy. Kozik skapitulował dopiero w 45. minucie, a pokonał go Rengifo. Jednak bramka do szatni nie zdołowała Bełchatowian. Gdy wychodzili na druga połowę meczu widać było, że są bardzo skoncentrowani. Zaczęli grać ostrzej w środku pola, co się opłaciło i w 50. minucie Jarzębowski strzałem z dystansu pokonał Kotorowskiego – 1:1. Następne minuty spotkania to walka o każdy metr boiska, choć widać było, że gościom zdecydowanie wystarczy jeden punkcik. Jednak obrona remisu nie poskutkowała, Lech przeprowadził składną akcję, a wspaniałego gola z piętki strzelił debiutant – Robert Lewandowski! Kibice gości nie cieszyli się z prowadzenia zbyt długo, gdyż dziesięć minut później (77. minuta) wyrównującego gola strzelił Tomasz Wróbel, a ostateczny cios podopiecznym Smudy zadał... Henriquez, pakując piłkę do siatki swojemu bramkarzowi. Sprawdziło się to co od dawna wiadomo o Lechu Poznań. Grają pięknie, lecz brak wykończenia i głupie błędy w obronie powodują, że pierwsze miejsce w tabeli jest nieosiągalne. A miało być inaczej...

Legia Warszawa 2:2 Polonia Warszawa

W pierwszej połowie mogła podobać się gra gości, którzy bez kompleksów wyszli na boisko. Jednak to gospodarze grali lepiej. I już w 12. minucie zdobyli pierwszego gola w spotkaniu. Następne minuty to zdecydowanie walka o każdy centymetr boiska. ¯adna z drużyn nie dawała za wygraną. Szczególną uwagę większość fanów piłki kopanej zwracała na dwóch zawodników – Rogera oraz Majewskiego. Ten pojedynek wygrał młody rozgrywający Polonii, który był bardziej przydatny dla drużyny niż Brazylijczyk. Ale przechodząc do meczu: ostatnie minuty pierwszej połowy były zdecydowanie najciekawsze. To właśnie wtedy goście zdobyli dwa szybkie gole, które dały im prowadzenie do przerwy. Druga połowa to dominacja Legii. Nie dość, że w 49. minucie po karnym był remis, to im jeszcze było mało. Jednak same chęci nie wystarczyły i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

£KS £ódź 0:0 Odra Wodzisław
Spotkanie było nudne jak flaki z olejem. ¯adna drużyna nie potrafiła wykorzystać błędów obrońców. Nie widzieliśmy w tym spotkaniu stuprocentowej sytuacji. Obie ekipy nie pokazały nic. Do tego gdy w drugiej połowie zaczęło dogrzewać słońce piłkarzom nie chciało się biegać. Wyglądało to tak jakby grali uczniowie na jednym ze szkolnych boisk... Remis zasłużony.

Piast Gliwice 2:0 Cracovia Kraków
W tym spotkaniu ,,gospodarze" przyprawili o zawrót głowy nie jednemu bukmacherowi pokonując faworyzowaną Cracovię. Warto wspomnieć, że Past po raz pierwszy w historii znalazł się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, więc to był jego debiutancki mecz. Świetnie beniaminek rozpoczął sezon. Czyżby był to ,,czarny koń"rozgrywek?

Wisła Kraków 1:0 Polonia Bytom
Skromnie, ale zawsze. Jakość meczu nie powalała na kolana, ale można było się tego spodziewać, gdyż ,,Biała Gwiazda" była po potyczce z Beitarem w Lidze Mistrzów. Przez większość spotkania przeważała ,,Wisełka". Gol zdobyty w 63. minucie przez Pawła Brożka dał zwycięstwo podopiecznym Skorży.

Śląsk Wrocław 1:1 Lechia Gdańsk
Mecz średniej jakości. Przez większość czasu przeważała drużyna gospodarzy, która już od 17. minuty prowadziła do przerwy. W drugiej połowie Śląsk mógł powiększyć zdobycz bramkową, ale strzelec poprzedniego gola – Sotirovic – nie trafił do siatki z karnego. Niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było w tym przypadku. Po niewykorzystanej jedenaste Lechia grała o wiele lepiej niż rywale, co zaprocentowało i w 56. minucie Trałka dał wyrównującego gola. Obie drużyny do końca walczyły o jak najlepszy rezultat, jednak żadna z ekip nie mogła pokonać bramkarza rywali.

Arka Gdynia 1:1 Jagiellonia Białystok
Podopieczni Michniewicza nie grali jakiejś super piłki, ale to oni przeważali. Grali ostro, nie bali się rywala. Widać było, że chcieli wygrać to spotkanie i mogłoby im się to udać, ale jedna chwila nieuwagi (dosłownie jedna) wystarczyła. W drugiej połowie gospodarze mieli więcej okazji do strzelenia bramki. Udało się wyjść na prowadzenie po rzucie rożnym w 52. minucie. Jednak los do gospodarzy się nie uśmiechnął, a ekipa prowadzona przez Probierza wykorzystała jedną sytuację w meczu i wywiozła z Gdyni jeden punkcik.

Górnik Zabrze 0:0 Ruch Chorzów
Pierwsza część spotkania należała do gospodarzy, którzy dopingowani przez swoich kibiców praktycznie nie schodzili z połowy rywala. Największe kłopoty Ruchowi mógł sprawiać Madejski, który na skrzydle brylował jak nigdy. Jednak w drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Nie zabrakło ostrej rywalizacji oraz czerwonych kartek. Mecz tych drużyn stał jak zwykle na wysokim poziomie.
Wiadomość wysłana przez: eKurczak w Sierpień 11, 2008, 13:57:13