• Welcome to Forum graficzne Burning-Brushes.pl. Please log in or sign up.
 

ulotka / folder

Zaczęty przez 123kasiapatrzy, Wrzesień 14, 2009, 19:40:31

Poprzedni wątek - Następny wątek
hej  ho  :przytul:

mam prośbę. potrzebuję za niecałe 2 tygodnie oddać folder/ulotkę o ciekawym zabytku lub miejscu w katowicach. wybrałam zabytkową dzielnicę o nazwie nikiszowiec. czy ktoś byłby chętny zrobić taki graficzny projekt, bym mogła go wydrukować jako taki mała ulotka? mam zamiar wydrukować to na 2 kartkach a4 (przód i tył), możliwość składania dowolna.

zamieszczam zdjęcia (nie narzucam tego ile z nich zostanie użytych, liczę na stosowny umiar i estetykę):

http://i28.tinypic.com/24q3ers.jpg
http://i32.tinypic.com/2nlcod2.jpg
http://i25.tinypic.com/2r7ts3b.jpg
http://i29.tinypic.com/292obo5.jpg
http://i26.tinypic.com/e7jq1h.jpg
http://i28.tinypic.com/11rerv6.jpg
http://i32.tinypic.com/2cnk40n.jpg
http://i32.tinypic.com/2h7j69x.jpg
http://i32.tinypic.com/4qlboz.jpg

+ tekst, który miałby się tam znaleźć:

Nikiszowiec to zamieszkane do dziś katowickie osiedle, złożone z dziewięciu bloków różnej wielkości, zamkniętych pierścieniowo, z elewacjami pokrytymi charakterystyczną czerwoną cegłą. Wewnątrz każdego z nich znajduje się dziedziniec. Wybudowała je w latach 1908-1919 spółka górnicza Georg von Giesche's Erben jako osiedle robotnicze przy kopalni Giesche. Projektantami byli twórcy sąsiedniego, pomyślanego jako miasto-ogród Giszowca, Emil i Georg Zillmanowie.

Historia Nikiszowca:
1908-1911 – Powstanie osiedla robotniczego Nikiszowiec na terenie Janowa, w pobliżu szybu ,,Nickisch" (od nazwiska asesora górniczego Kurta Nickischa), jednego z czternastu szybów kopalni ,,Giesche" (dziś szyb ,,Pułaski" kopalni ,,Wieczorek"). Osiedle zaprojektowali architekci Emil i Jerzy Zillmann z Charlottenburga, twórcy zabudowy Giszowca.
1914 – Rozpoczęcie budowy neobarokowego kościoła na centralnym placu. Zaprojektowany został przez Zilllmannów – Emila i Jerzego. W kościele znajdują się dzieła sztuki, m. in. witraże wykonane przez Jerzego Schneidera z Ratyzbony i zabytkowe organy braci Reger z Karniowa.
1924 – Nikiszowiec zostaje włączony w granice zreorganizowanej gminy Janów.
1978 – Nikiszowiec zostaje uznany za zabytkowy zespół architektoniczno-urbanistyczny. W latach 80. XX wieku przeprowadzono prace przy rewaloryzacji wnętrz mieszkalnych.
2006 - Nikiszowiec i Galeria Szyb Wilson zostały umieszczone na Szlaku Zabytków Techniki.

Na Nikiszowcu działa Centrum Informacji Turystycznej. Osiedle znalazło się na Śląskim Szlaku Zabytków Techniki, który należy do najważniejszych atrakcji turystycznych regionu.

Nikiszowiec stał się znany również dzięki sztuce. Swoje filmy, jak "Sól ziemi czarnej" oraz "Perła w koronie", kręcił tu Kazimierz Kutz. Historię dzielnicy oraz dzieje mieszkających tam rodzin opisała w książce "Czarny ogród" znana reportażystka Małgorzata Szejnert.

Odbywa się tutaj również Międzynarodowy Festiwal Sztuki Naiwnej "Nikisz-For", promujący tzw. sztukę naiwną, której przedstawicielem był m.in. Nikifor Krynicki.


w razie jakiś pytań - piszcie.
stawiam piwko za każdą pracę, niestety nic więcej chyba obiecać nie mogę...

Mogę spróbować, ale niczego nie obiecuję.

w takim razie życzę powodzenia, jeśli dałbyś radę byłoby mi miło  :przytul:

Takie małe pytanie, drukowane będzie w warunkach domowych czy w drukarni? bo nie wiem czy dawać dużo szczegółów czy proste zrobić.


No to spoko ;p

/edit Dobra pierwszą część mam

ooo, jak szybko. aż takiego powera się nie spodziewałam :) można jakiś podglądzik zobaczyć w takim razie?


jestem zachwycona :heart-anim: mnie to łatwo zadowolić :)

Hehe, teraz druga strona ;p trzeba będzie przemyśleć układ... żeby pasowało.

wydrukowane i gotowe do oddania, można zamknąć temacik. :)