Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: Konferencja Design Attack 2010.  (Przeczytany 612 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

designer

  • *
  • Podziękowania otrzymane: 0
    • Zobacz profil
Konferencja Design Attack 2010.
« dnia: Wrzesień 14, 2010, 13:12:12 »
KONFERENCJA DESIGN ATTACK 2010
4 – 5.11.2010
Krakowska Akademia im. Frycza-Modrzewskiego

Międzynarodowa konferencja i warsztaty dla dizajnerów i wszystkich zainteresowanych nowoczesnym projektowaniem towarzysząca pierwszej edycji Festiwalu Dizajnu Design Attack. Tematem przewodnim konferencji jest dizajn wykorzystujący nowatorskie technologie i materiały funkcjonujące do tej pory jako niszowe. Uczestnicy konferencji prześledzą ewolucję materiałów uznawanych za przyszłościowe, będą mieli okazję przyjrzeć się najnowszym rozwiązaniom w dziedzinie materiałów, takim jak: pianki z metalu i materiały z alg, struktury oparte na grzybach i kukurydzy, czy ulegające biodegradacji bioplastiki oraz rozważyć związek między dizajnem a innowacjami.

W trakcie wykładów i warsztatów poruszony zostanie także temat projektowania w nurcie zrównoważonego rozwoju. Aleksandra Jaeschke z włoskiej pracowni architektonicznej AION poprowadzi wykład o eksperymentach umożliwiających stworzenie innowacyjnych systemów konstrukcyjnych, w których została osiągnięta ścisła integracja pomiędzy wielorakimi wymogami funkcjonalnymi i energetycznymi. W trakcie warsztatów Tobie Kerridge z Goldsmiths University of London przedstawi natomiast założenia społecznie zaangażowanych projektów dizajnu spekulatywnego.

Wszystkie wykłady i warsztaty poprowadzą cenieni na całym świecie teoretycy i praktycy dizajnu. Wśród nich m.in.  Alessandro Deserti (Włochy), David Greene (Wielka Brytania), Sebastian Hackenschmidt (Austria), Aleksandra Jaeschke (Włochy), Tobie Kerridge (Wielka Brytania), Sascha Peters (Niemcy), Tomasz Rygalik (Polska)

Opłata konferencyjna:
Udział w konferencji 4 i 5 listopada: 400 zł
Udział w warsztatach 4 listopada: 250 zł
Udział w warsztatach 5 listopada: 250 zł

Zgłoszenia: www.designattack.pl