Forum graficzne Burning-Brushes.pl

Spolecznosc => Hydepark => Wątek zaczęty przez: pudlox w Listopad 09, 2014, 18:39:03

Tytuł: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: pudlox w Listopad 09, 2014, 18:39:03
W tym roku piszę maturę, we własnym zakresie kształcę się w kierunku grafiki komputerowej (na razie 2D + fotografia, lecz mam zamiar zagłębić się w 3D) jednakże nie mam pojęcia do jakiej szkoły iść po liceum. Rozważałem iść na politechnikę do Poznania lub na AGH na mechatronikę i dodatkowo w wolnym czasie nabierać doświadczenia z grafiką, ćwiczyć rysunek, robić kursy, ale szkoda mi czasu na chodzenie na dzienne studia, gdy nie mam zamiaru pracować w zawodzie związanym z tym kierunkiem. Szkół uczących grafiki jest mało, ale to było by najlepsze wyjście dla mnie. Grafika jest moją pasją, tworzenie sprawia mi ogromną przyjemność i z tym chcę wiązać przyszłość... Jakie macie propozycje drogi edukacji dla młodego adepta grafiki? Sam znalazłem WSNHiD i tam wydział grafiki. Jest także Warszawska Szkoła Reklamy, tylko tutaj 3D raczej będzie mniej. Najlepiej byłoby dla mnie, gdyby ta szkoła znajdowała się w Poznaniu (ale inne propozycje też proszę)

Pozdrawiam
pudlox
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: blazejtok w Listopad 12, 2014, 14:06:45
ja poszedłem na studia inżynierskie - sieci komputerowe, szkoła prywatna, więc mniej wymagali, ale kto chciał to nabył wiedzę...a reszta to praktyka + jakieś kursy. Dużo korzystałem z kursów internetowych
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: dzt w Listopad 23, 2014, 01:09:14
Hm, skoro kochasz grafikę, to aż dziwię się że nie zastanawiałeś się nad ASP. Chociaż jest to jednak bardzo artystyczna uczelnia, daje solidne podstawy z różnych dziedzin. Szczególnie wydział grafiki. I oczywiście wcale nie jest tak, że całymi dniami siedzi się i produkuje martwe natury - większość zaliczeń jest w formie wydruków, komputerowo. Jest i typografia i masa różnego rodzaju  projektowania od znaków, przez linoryty, aż po animację.
Obecnie studiuję grafikę i jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Inną opcją jaką rozważałam był licencjat z informatyki i asp podyplomowo. Może Tobie bardziej odpowiadałaby taka opcja?
Grafika jest jeszcze na PJWSTK - prywatnie, ale jednak dobrze. Kręciłam się w tych tematach przez jakiś czas i byłam bardzo bliska wybrania PeJotu. Nie grafiki, ale właśnie informatyki, chociaż i o grafice słyszałam dobre opinie.
Jeśli masz więcej pytań, pisz śmiało. Albo poszukaj tu - http://zmuda-trzebiatowska.blogspot.com/ piszę o rekrutacji i o studiach generalnie.

Pozdrawiam,
dzt
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: michaladamczyk w Styczeń 04, 2015, 12:54:27
a reszta to praktyka + jakieś kursy. Dużo korzystałem z kursów internetowych

Tak, praktyka jest najważniejsza. Niestety dużo kierunków jest nastawionych na wiedzę teoretyczną  i jest po prostu za mało praktykowania. Dlatego warto też we własnych zakresie szkolić się i rozwijać. Kursy internetowe jak najbardziej tak.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Akomusin w Styczeń 12, 2015, 22:19:29
Studia, ale nie każde. Musicie dobrze przemyśleć na jaki kierunek pójść, bo nie po każdym znajdziecie prace.______
podkłady pod panele podłogowe (http://podlogi24.net/podkady-o_c_73_1.html)
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: levinsky123 w Styczeń 21, 2015, 12:15:28
To prawda, szczerze mówiąc najmniej problemów z pracą będziesz miał po kierunkach ścisłych, informatyce, budownictwie itp.. ale też dużo pracy jest po marketingu, tak więc trzeba to przemyśleć. Ja poszedłem w końcu na budownictwo i teraz zajmuje się m.in budowaniem hal stalowych, tutaj są pokazane niektóre realizacje: http://www.amwin.pl/realizacje,65,magazynowe.html (http://www.amwin.pl/realizacje,65,magazynowe.html), i jakoś to się kręci. Ale mam znajomą, która poszła na pedagogikę i pomimo wysokich wyników w nauce i wielu wolontariatów nie może znaleźć pracy.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: r_kozok w Październik 15, 2015, 17:50:45
po maturze i studiach myślałem, ze czekają mnie wielkie rzeczy!
okazało się ze nie:D brak pracy przez 6 miesięcy a potem darmowe staże i praktyki, w efekcie pomagam cioci i sprzedaje przez internet chusty na drutach (http://www.kuferart.pl/ubrania,chusty-szale,6,147.html), nic wielkiego no ale z czegoś trzeba żyć
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Ninat w Październik 22, 2015, 12:22:44
Ja jestem za tym, aby jak najszybciej zdobywać praktykę. Wiadomo, że często praktyki są bezpłatne, ale wierzcie mi, że pracodawcy bardzo zwracają na to uwagę. W końcu wolą wziąć kogoś, kto robił cokolwiek na danym stanowisku niż jakiegoś świeżaka po studiach, który w życiu się nie zetknął z daną pracą. Jeśli chcesz się kształcić w kierunku grafiki to możesz przy okazji robić swoje portfolio online czy nawet prowadzić bloga. Dla przyszłego pracodawcy będzie to też mocna wskazówka, że znasz się na rzeczy. Poza tym nawet, jeśli grafika ma być czymś pobocznym, to jeśli będziesz miał się czym pochwalić to z pewnością wpadać Ci będą różne zlecenia.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: genju2 w Grudzień 16, 2015, 16:34:04
Po maturze nic nie masz lepiej zabrać się za jakąś szkołe policealną. Moja koleżanka chodzi do 2 letniej szkoły farmaceutycznej. Prowadzę transport kontenerów (http://kontener.pl) w trójmieście obecnie prowadzę przewóz w firmie transportu morskiego. Bardzo jestem zadowolony.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: janusz225 w Luty 06, 2016, 10:53:03
Co po maturze?
A pewnie studia, a co po studiach?
A pewnie jakaś słabo płatna praca - praktyki potem staż potem może etat na umowe o dzieło, a no jak dobijesz 30-stki to ktoś się w końcu zlituje u da ci umowe o prace :D

tak takie mam doświadczenia. Oczywiście nie każdy musi przejść taką ścieżkę :)
A póki co i szukać biżuteria na walentynki (http://www.kuferart.pl/57298,kobaltowe-serduszka-kolczyki-na-walentynki.html) dla dziewczyny, 14 luty się zbliża.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: zlotko1989 w Marzec 22, 2016, 11:15:48
Matura fajny okres w życiu...
Po maturze kilka dni świętowania, a potem dalej nauka  :sugoi_anim:
Studia... to najniższa szkoła jaką należy skończyć.

Byliśmy z kolegami w atrakcyjnym ośrodku wczasowym Łazy (http://zlotaplaza.com.pl/) po maturze i często tam wracamy - taka tradycja.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: spirut w Kwiecień 13, 2016, 13:16:44
Co po maturze na pewno jakieś studia a jak nie studia to lepie się zabrać za własny biznes no chyba że chcemy zarabiać mniej niż 2000 zl to ok. Ja sobie otworzyłem sklep z suplemetami zdrowymi jak http://sklep.spirulina.pl/produkty/olej-z-czarnuszki-egipskiej i tak na prawdę lepiej się oplaca pracować dla siebie. Tym bardziej że można otworzyć sklep na platformach w kilkanascie minut.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Hadmish w Kwiecień 25, 2016, 14:39:56
Po maturze to tylko na kremówki xD
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Ocetek16 w Maj 05, 2016, 15:34:46
ja poszedłem na studia informatyczne, ale po 2 latach zrezygnowałem i założyłem wlasną strone internetową - najtaniejuagenta.pl (http://najtaniejuagenta.pl), która sie ładnie rozwija i zaczyna zarabiać na siebie. jest dużo alternatyw :)
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: plekad w Marzec 07, 2017, 20:41:31
po maturze to najlepiej na studia
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Kolec4 w Czerwiec 07, 2017, 14:25:58
Też mi się wydaje, że studia to naturalna kolej rzeczy.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Kolec4 w Czerwiec 11, 2017, 11:04:35
Ja też tak uważam. Obecnie wyższe wykształcenie to podstawa. Tylko trzeba z głową wybrać kierunek.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Daria21 w Lipiec 04, 2017, 11:28:12
To chyba najlepsze rozwiązanie. Do tego właśnie przygotowuje liceum i kończąca je matura.
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: wtimon w Lipiec 11, 2017, 22:15:41
Po maturze to najlepiej iść na studia!

Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Liszka23 w Lipiec 17, 2017, 13:55:20
Święte słowa przedmówców. To jedyny słuszny kierunek (studia oczywiście).
Tytuł: Odp: Co po maturze?
Wiadomość wysłana przez: Myszon78 w Październik 18, 2018, 09:11:32
Po maturze zawsze można też wybrać się do szkoły policealnej. Wiele szkól oferuje interesujące kierunki