• Welcome to Forum graficzne Burning-Brushes.pl. Please log in or sign up.
 

Forum.

Zaczęty przez Gabryk, Wrzesień 05, 2010, 01:50:55

Poprzedni wątek - Następny wątek
haha, Lysek, jesteś moim idolem :D jak będę duży to chcę być taki jak Ty XD

dobra, teraz żebyście się nie czuli urażeni, że się nie interesujemy czy coś to po pierwsze dziękuję za jakieś (nawet duże jak na ostatnie czasy) zainteresowanie
po drugie to ten temat nie musiałby powstawać gdybyście najzwyczajniej w świecie pisali posty :D no ale jak potrzebujecie zachęt, to ok, pomówmy o tym :P

to teraz tak, może najpierw wspomnę o wormie bo już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie.... lada dzień z nim ruszę, nie wiem czy dziś, czy jutro, czy za tydzień, ale jeszcze we wrześniu : D szczegóły wam podam w temacie jak już będzie, chociaż worm to akurat pierdół, no ale zależy mi na nim : P

coś tam widziałem o jakimś portalu czy bbb... osobiście wolałbym (jeśli takie coś miałoby powstać) formę jakiegoś portalu bo bbb musi mieć regularny "dopływ" jakichś artykułów, a na taki portal właściwie każdy mógłby coś napisać... wyobraźcie sobie, że 20 użytkowników raz na miesiąc coś napisze to jest właściwie jakiś art na dzień, w bbb takie coś jest nie możliwe do osiągnięcia

rangi i grupy to jakieś tam pierdoły, nie wiem kto się tym rajcuje, może faktycznie jakieś dzieci neo, jak chcecie żeby takie się tu mnożyły to ok, ale nie wiem czy powinniśmy się skupiać na tym, żeby dogodzić bardziej masie małych dzieci, czy lepiej mniej licznym, ale za to bardziej wartościowym użytkownikom?

co tam jeszcze... ehh, pogubiłem się w tych propozycjach ; o
jakiś system punktów za pojedynki tam był czy coś takiego? ... kiedyś taki mieliśmy, nie pamiętam żeby on coś zdziałał, były jakieś BBpoint, różne tego typu próby były i one na prawdę nic nie zmieniły :P więc jeśli chcecie mnie (nie wiem jak Lyska) do czegoś w tym stylu przekonać to podajcie mi SZCZEGÓŁY jak wg was to powinno wyglądać bo same ogólne propozycje nie różnią się za bardzo od tego co juz przerabialiśmy na bb ( i to nie raz ;s)

No duże brawa dla Gabryka, że prosto z mostu napisał co mu leży na wątrobie ;)
Oczywiście popieram reanimacje, bo puls spada BB.
Również jestem gotów poświęcić trochę czasu na pomoc medyczną dla forum.

"Jeżeli problem można rozwiązać - nie ma się czym martwić.
Jeżeli problemu nie można rozwiązać - to po co się martwić ?"



Zacznę od tego, że dramatyzowanie przynosi zwykle efekt odwrotny od zamierzonego. Patrząc w statystyki aktualny miesiąc zapowiada się nie mniej dobrze niż poprzednie. W każdym razie miło widać takie poruszenie.

Co do rang, itd. to moim zdaniem mało ważna kwestia i nie chcę się nad nią zbytnio rozwodzić, powiem tylko jaka jest propozycja z mojej strony: mianowicie można by rozpracować aktualne płomyczki (lub wprowadzić inne obrazki) tak aby lepiej oddawały liczbę postów użytkownika (czyli np nie cofały się do jednej sztuki o jedynie lekko zmienionym kolorze po osiągnięciu iluś tam postów). Na temat osób którym tylko licznik postów w głowie także wypowiadać się nie będę.

Co do "charyzmy" forum, to trzeba pamiętać, że forum tworzy liczna grupa "szarych" użytkowników, administracja też do niej należy ale nie stanowi nawet 1% tej grupy, więc wielce potrzebna jest inicjatywa, działanie, a nie czekanie aż ktoś was zabawi. Przykładem, może nie najlepszym, ale w sumie jako pierwszy przyszedł mi do głowy jest to http://burning-brushes.pl/konkursy/wotf-20/ . Oczywiście nie nawołuję do robienia tego samego, ale np konkurs w kalambury na kurniku mógłby być ciekawy. Czy cokolwiek innego, ja jestem otwarty na sensowne propozycje : P

Co do składu administracji, to owszem, wkrótce się powiększy

Co do zmiany nazwy forum, to również przeszła mi ta myśl przez głowę, jednak zaszliśmy pod tym szyldem za daleko aby go zmieniać

Wszelkie punkciki - dziecinada
Blog - znajdą się osoby chętne - będzie
Tutoriale - najprawdopodobniej wrócą na stare miejsce

Qajs - jeżeli chcesz się wykazać i znasz css to możesz przystosować wygląd hostingu do nowego stylu
Give sanity a longer leash  |  H+ 

Co do najzwyczajniej pisanych postów ... to nie dom rodzinny gdzie rozmawiamy w 5 osób i pokazujemy sobie własne pracy do oceny - tu potrzeba większego grona osób i "świeżej krwi" która spojrzy na to innym kontem oka..

No nareszcie zdecydowałeś się reaktywować go ! teraz z miłą chęcią wezmę w nim udział - tylko kiedy to się pojawi ? bo wrzesień dłuuugi jest.

Portalik dobra rzecz - do tego nawet nadawał by się popularny Wp gdzie można było by publikować różne informacje - tak jak to opisałeś ;) Co do BBB - dobrze kojarzę że to gazetka była ? - to już troszku nieaktualne... wiem fajnie wydawać swój magazyn ale "lud" woli coś na bieżąco, co jest pod ręką - a portal takie możliwości daje.

Rangi to może nie tak potrzebne, ale grupy czemu nie ? Ludzie by łączyli się w pracy i działali razem - bitw było by więcej, a i każdy miał by okazję nauczyć się coś więcej od innego członka "ugrupowania".

No dobra te nieszczęsne pkt. niby nie działały nic, ale czy można było za te zebrane pkt. coś osiągnąć ? coś zmienić, a może coś dostać ? Najważniejsze jest aby to jakoś wykorzystać - np. za uzbieranie tych 1500 pkt. jest możliwość zmiany koloru nicku na któryś z podanych kolorów.. czy inne wymysły które uatrakcyjnią i zachęcą do zbierania pkt... [ może zbiór pewnych ekskluzywnych plików dostępny po pewnej ilości pkt ? ]

Jak na razie są to propozycje... no i temat do dyskusji dla Abika ^^ - no teraz krytykuj ..

Edit:

Lysander raczej chodziło mi tu o grafikę niż kodowanie...
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

Ja mogę dostosować ten CSS hostingu.
Tylko do jasnego czy ciemnego? Ewentualnie mogę dwie wersje zrobić,
A graficznie Qajs to Ty narzekałeś na loga, a nic sam nie zrobiłeś, jak dla mnie to Ty masz słomiany zapał ;]


^ by Zins :D

Cytattu potrzeba większego grona osób i "świeżej krwi" która spojrzy na to innym kontem oka..
no jeśli potrzeba świeżej krwi to zmiany na forum nie są potrzebne tylko jakieś rozreklamowanie go, więc się zdecyduj :D

Cytattylko kiedy to się pojawi ? bo wrzesień dłuuugi jest.
w listpoadzie
wrzesień ma jeszcze 25 dni, wcale nie jest taki długi, za to chciałbym żeby worm był, więc nie mam zamiaru się z nim spieszyć na łeb na szyję

grupy są na prawdę ekstra, super idea, ale u nas (nie tylko u nas) za choler nie umie "zaskoczyć" i działać bez przerwy, co jakiś czas są jakieś reaktywacje i wyglądają dość żałośnie, że jedna drużyna robi prace, a druga nie i tyle : D
tak na prawdę, żeby drużyny działały sprawnie i były atrakcyjne to musiałyby budzić jakieś emocje, tworzyć jakieś podziały na forum bo tak na co dzień należenie do danej grupy nie oznaczało nic po za tym, że raz na pół roku trzeba było zrobić pracę na bitwę :D one powinny być tworzone na podstawie jakichś różnic między userami, np. "drużyna lubiących frytki", "drużyna nielubiących frytek", wtedy może coś by się działo... a tak jak są grupy typu "Prowokatorzy", "Radioactive team", "Color rush", to przecież to wszystko to jeden ch** tylko pod inną nazwą :D nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, żeby były drużyny o nazwach typu "lubimy frytki", niech sobie będzie "Radioactive team", tylko że ten "RT" musi mieć jakąś ideologię, która będzie go odróżniała od "Prowokatorów" i "CR" bo inaczej to na prawdę nic ciekawego :D 
no i akurat grupy do działania sprawnego wymagają przede wszystkim zaangażowania użytkowników bo ja z Lyskiem we dwóch to możemy stworzyć co najwyżej parę, a nie grupę :D no my jako administracja możemy co najwyżej wprowadzić przepis do regulaminu, że albo ktoś będzie brał czynny udział w życiu drużyn albo dostanie bana na miesiąc w pisaniu postów, ale to chyba nie ma sensu co nie? : P

co do punktów to tak, było można za nie kupić materiały różne, kolor nicku, chyba nawet możliwość wysłania dwóch prac na konkurs, trochę tego było, ale zainteresowaniem się nie cieszyło :P

Ja mogę się zabrać za bloga/portal, głównie ze strony technicznej.


Wielokrotne powtarzanie kłamstwa nie czyni go prawdą.

Cytat: yumi w Wrzesień 05, 2010, 16:20:45
Ja mogę dostosować ten CSS hostingu.
Tylko do jasnego czy ciemnego? Ewentualnie mogę dwie wersje zrobić
mmm, na pewno jedną wersję, bo zaimplementowanie dwóch tak by zmieniały się zależnie od stylu forum to nie na moje umiejętności, a którą to już obojętnie, jak uważasz, byle wyglądał podobnie
Give sanity a longer leash  |  H+ 

^ No można by to było zrobić dość prosto, ale lamerskim sposobem xD
A jakieś pliki, coś dostane na pw? : D


^ by Zins :D

yumi może i mam słomiany zapał ale zniechęca mnie sam fakt krytyki i odrzucennia . No ale zrobię te logo .

Abik no nic zgasiłeś moje pomysły więc już innych nie zarzucam - co do reklamy zerknijcie na gimpuj jak zjechali forum :-[ ....

Dobra co z tym portalikiem ? bo temat zamilkł ....  jak co lay zrobię, ale kto kodnie ?
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

^ Wiesz na uznanie trzeba sobie czasami zasłużyć robiąc coś konkretnego ;)

Co do portalu to ja osobiście proponuje żebyście zrobili to w formie bloga czyli WordPress'a, bo to rozwiązanie imo jest bardziej funkcjonalne niż jakiś forumowy portalik. Ale na razie to trzeba znaleźć osoby, które będą wyrażały chęć pisania na nim ;)


^ by Zins :D

CytatAbik no nic zgasiłeś moje pomysły więc już innych nie zarzucam
no i widzisz jednak masz słomiany zapał :P
zamiast zjechać mnie, że jestem głupią szmatą, która się nie zna i dalej stać przy swoim to mówisz, że zgasiłem Twoje pomysły i tyle :( walcz! :D (to tak na przyszłość :D)

CytatJa mogę się zabrać za bloga/portal, głównie ze strony technicznej.
o, ciekawe :D wiesz jak się za to wziąć żeby zintegrować dobrze z forum?

CytatAle na razie to trzeba znaleźć osoby, które będą wyrażały chęć pisania na nim ;)
ja mogę raz na tydzień coś napisać, mogę częściej jak będę mieć czas, mam już parę jakichś "artykułów" napisanych bo mieliśmy taki portal robić kiedyś, jakby się znalazły jeszcze z 3 osoby to git, po za tym myślę, że wszyscy userzy mogliby pisać swoje artykuły, które mogłyby być zaakceptowane lub nie, wtedy chyba na ilość treści nie trzeba by narzekać :D
tylko trzeba by ustalić o czym trzeba pisać jeszcze

Cytato, ciekawe :D wiesz jak się za to wziąć żeby zintegrować dobrze z forum?

W pełni działającego gotowego rozwiązania np. wp z smf niestety nie ma, ale nie wiem czy to konieczne. W każdym razie integrację do pewnego stopnia da radę zrobić, ale raczej nie na tyle, aby mieć połączone konta jednocześnie na wp i na forum (chyba, że mamy tutaj jakiegoś programistę php :>).


Wielokrotne powtarzanie kłamstwa nie czyni go prawdą.

Cytat: Abik w Wrzesień 05, 2010, 16:59:39
no i widzisz jednak masz słomiany zapał :P
zamiast zjechać mnie, że jestem głupią szmatą, która się nie zna i dalej stać przy swoim to mówisz, że zgasiłem Twoje pomysły i tyle :( walcz! :D (to tak na przyszłość :D)

Nie mam takiego słomianego zapału jak to tu wygląda, co ja mogę zdziałać "nie u siebie" wy to macie tu głos decydujący nie ja więc, skoro odrzucacie pomysły na starcie to nie widzę sensu walczenia o nie bo i tak nie powstaną bez waszej zgody ^^

Cytat: yumi w Wrzesień 05, 2010, 16:59:06
^ Wiesz na uznanie trzeba sobie czasami zasłużyć robiąc coś konkretnego ;)

Prawda w oczy kole jak to się mówi, ale skończmy już temat mojego słomianego zapału i krytyki jaką wyraziłem ;)... projekt zacznę - oczywiście loga - jak mi jakiś pomysł wpadnie do głowy - czyli nie jako do końca tygodnia powinno coś być;

Co do bloga/portalu to wp najlepsze - ale nie widzę konkretnego celu łączenia go z forum...
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

No ja myślę, że nie byłoby konieczności integrowania WP z SMF.
A osobiście wyrażam chęć pisania tam, głównie wywiadów no i od strony technicznej/graficznej też mogę pomóc.


^ by Zins :D