• Welcome to Forum graficzne Burning-Brushes.pl. Please log in or sign up.
 

Forum.

Zaczęty przez Gabryk, Wrzesień 05, 2010, 01:50:55

Poprzedni wątek - Następny wątek
Cytat: yumi w Wrzesień 05, 2010, 16:50:04
^ No można by to było zrobić dość prosto, ale lamerskim sposobem xD
A jakieś pliki, coś dostane na pw? : D
Też miałem w głowie jeden głupi pomysł, ale nie ma sensu się fatygować : P Jedna wersja będzie ok
co do plików to mogę jedynie odesłać tu http://burning-brushes.pl/imghost/style.css i zaproponować pracę w firefoxie z włączonym firebugiem : P
Tak będzie najmniej problemowo moim zdaniem
Give sanity a longer leash  |  H+ 

Skoro grupy nie funkcjonują, tzn. nie biorą udziału w bitwach to na dzień dzisiejszy nie widzę sensu ich istnienia.
System punktowy kiedyś funkcjonował ale jak widać niezbyt się to przyjęło.
Osobiście jestem za przywróceniem licznika postów.

Od czasu do czasu sprawa portalu/bloga była poruszana na łamach BB.
Imo należałoby dokładnie sprecyzować jakich zagadnień dotyczyłyby artykuły.
Czy znajdowałyby się tam działy typu: nowinki techniczne, nowe trendy w grafice, wywiady itd.
Można by wytypować jedną osobę od każdego działu, która weryfikowałaby te wszystkie teksty ewentualnie jedną która ogarnie wszystko jeśli tych będzie mało.

Osobiście wyrażam chęć korekty i poprawiania tych wypocin :)

Umm no niestety do mojej wizji edycji hostingu przydałoby się coś więcej niż tylko plik CSS, poza tym nie lubię pracować z firebugiem ;x


^ by Zins :D

Aż miło się czyta te wszystkie posty, oj żeby było tak zawsze. No więc trochę się zgubiłem, bo dużo tutaj popisaliście. Ale widzę że aktualnie najciekawszą i najbardziej akceptowalną propozycją jest ten WP. Myślę że łączenie kont na forum i WP nie jest konieczne, wystarczy jeden, czy trzech ludzi którzy by wstawiali artykuły. Po prostu na końcu artykułu by było zaznaczone kto jest autorem, można to zrobić od razu w formie linka na czyjeś DA czy na profil forumowy. Zawsze jakaś reklama dla piszącego. Co do grup/drużyn, to skoro nie funkcjonują i na razie ich nie uruchamiamy, to zaleca się usunięcie ich z forum. Więcej napiszę później bo mam nagły kurs samochodem.
"Imagination is more important than knowledge."

Odnośnie WP, to lepsza byłaby możliwość rejestracji i wysyłania artykułów przez użytkowników w samym WP, a następnie moderacja ich przez moderatorów. Szybki i prosty system, autorzy od razu podpisani przy swoich artykułach.


Wielokrotne powtarzanie kłamstwa nie czyni go prawdą.

Wracając do mojej wypowiedzi. Tak jak wcześniej napisałem zamiast punktów zdobywanych za pojedynki zamieścił bym tylko statystykę ilości wygranych, przegranych i remisów. Bo system sklepiku itp. to moim zdaniem będzie niewypał. A tak będzie można mniej więcej ocenić kto ile walk stoczył i jak dobry jest. Zawsze to jakoś zwiększy poziom rywalizacji i nie będzie pewnie pojedynków typu słaby kontra mocny. Myślę że będzie można lepiej sobie dobrać faworyta. To chyba tyle co do propozycji.

Teraz pytanie co dalej robimy z tym fantem, czyli z całą tą sytuacją. Bo na razie się rozpisaliśmy. Ale czas podjąć jakieś konkretne decyzje. Ja bym najchętniej zaczął od propozycji nowych stanowisk w administracji. Wtedy chętni mogli by się zgłosić do odpowiadających im zadań. Więc co dalej droga administracjo?!
"Imagination is more important than knowledge."

poczekaj bo teraz nie wiem do czego Ci są potrzebne jakieś dodatkowe stanowiska : P
jak na razie wychodzi tylko na to, że będą potrzebni ludzie do pisania jakichś rzeczy na nibyblogu, którego jeszcze nie ma i który nawet wg waszego pomysłu nie ma być zbytnio zintegrowany z forum, więc po co im stanowiska administracyjne?
i najpierw wolałbym widzieć jakieś efekty, a później myśleć o jakichś stanowiskach na stałe jeśli będzie potrzeba : P

Zauważyłem że jesteś strasznie sceptyczny nastawiony na jakiekolwiek zmiany, zero wiary w ludzi. Może by tak więcej zaufania, nie chcecie robić więcej modów, no spoko. Nie mam nic przeciwko. Ale chociaż przydały by się rangi, żeby było wiadomo że ktoś zajmuje się tym blogiem który ma powstać. I jak chcesz widzieć efekty to może trochę wesprzyj akcje, w końcu należysz do administracji i to tobie powinno najbardziej zależeć na zmianach i na reaktywacji forum. A ty tylko ciągle marudzisz że nic nie ma sensu. Cisną mi się na język nieciekawe słowa teraz. Wkurza mnie twoja postawa. Może pomóż trochę, jak masz zamiar to zorganizować?! Jak tobie się nie chce, to ja mogę założyć temat nr 1, żeby wytypować chętnego/chętną na stanowisko redaktora naczelnego. Po co jesteś modem, jak nawet nie chcesz nic zadziałać!
"Imagination is more important than knowledge."

no teraz nie zawiesc abika i pokazac mu nasze zaangarzowaniwe :) czyli wersja z blogiem wypali ? logo do niedzieli powinienem zaprezentować..... co do bloga jak dojdziecie  do porozumienia a będzie potrzeny lay to piszcie na pw.

co do slow gabryka to sie z nimi zgadzam ... tylko czemu tak późno napisane :-[
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

Tak, jestem sceptyczny, brak mi wiary w ludzi i nie do końca wam ufam bo wszyscy macie tendencje do "pojawiania się i znikania", a później Lysek i ja zostajemy z masą bezużytecznych gadżetów, które jak się z czasem okazuje wcale nie są takie "zbawienne"
po za tym nie lubię robienia zmiany tylko dla samego faktu, żeby pojawiło się coś nowego, lubię zmiany jeśli one mają jakiś sens i mają przynieść jakąś korzyść ... i dlatego właśnie (trochę) podoba mi się pomysł z tym nibyblogiem
i nie mam nic przeciwko zwiększeniu liczby moderatorów czy tam nawet adminów, tylko chciałbym usłyszeć rozsądne wyjaśnienie, po co? skoro i tak ten blog i forum będą w zasadzie stanowiły dwie oddzielne części (co mi się tu akurat średnio podoba)

i nie wyjeżdżaj mi tu z tekstami typu "po co jesteś modem jak nie chcesz działać" bo już tyle osób mi tak mówiło, że mnie to na prawdę nie rusza :D

Gabryk, oficjalnie mianuję Cię Redaktorem Naczelnym serwisu Burning-Brushes.pl. Od tego momentu możesz oficjalnie legitymować się tym tytułem, ponad to możesz zebrać aktywną ekipę zapewniającą nam ciągły dopływ artykułów związanych z tematyką forum. Do czasu ewentualnego powstania oficjalnego bloga Burning-Brushes.pl chciałbym zobaczyć efekty pracy twojej i twojego zespołu na forum.
Liczę na Ciebie.
Powodzenia.
Give sanity a longer leash  |  H+ 

No to zaproponuj lepszą wersję takiego bloga, bo tylko krytykujesz, ale już nic nie zaproponujesz. Gnieciesz pomysły innych, ale może by tak dać coś od siebie?

Chciałbym usłyszeć wreszcie jakieś konkrety, bo na razie nic nie ustaliliśmy tak naprawdę. A więc droga administracjo proszę o odpowiedzi:
- Czy ruszamy z tym blogiem? Jak ma wyglądać jego ostateczna forma, czy może ma być to jednak portal?
- Robimy konkurs na redaktora bloga/portalu?
- Co z licznikiem postów?
- Co z licznikiem wygranych/przegranych/remisów?

Możesz być do nas zrażony, a raczej do mnie, bo owszem, ja często bywałem nieobecny, ale toteż raczej się nie angażowałem w większe projekty. Nie wiem jak inni. Proponuję także zrobić coś w rodzaju nagrody miesiąca: konstruktywny recenzent, czy tam krytyk. Myślę że przynajmniej niektórych może to zachęci do oceniania prac innych użytkowników. Mogę się tym zająć i dawać użytkownikom punkty za konstruktywne wypowiedzi. Najlepszy w miesiącu, czy tam po 3 miesiącach otrzyma wyróżnienie. Co wy na to?

Skoro tak stawiasz sprawę Lysku. Nie spodziewałem się, ale ok. Zobaczmy, po pierwsze nie chce być samowolnym "szefem" więc jeśli zbiorę jakąś ekipę to już w naszym gronie wybierzemy sobie przewodnika.


"Imagination is more important than knowledge."

Cytat: Abik w Wrzesień 05, 2010, 20:40:30
Tak, jestem sceptyczny, brak mi wiary w ludzi i nie do końca wam ufam bo wszyscy macie tendencje do "pojawiania się i znikania", a później Lysek i ja zostajemy z masą bezużytecznych gadżetów, które jak się z czasem okazuje wcale nie są takie "zbawienne"
po za tym nie lubię robienia zmiany tylko dla samego faktu, żeby pojawiło się coś nowego, lubię zmiany jeśli one mają jakiś sens i mają przynieść jakąś korzyść ... i dlatego właśnie (trochę) podoba mi się pomysł z tym nibyblogiem
i nie mam nic przeciwko zwiększeniu liczby moderatorów czy tam nawet adminów, tylko chciałbym usłyszeć rozsądne wyjaśnienie, po co? skoro i tak ten blog i forum będą w zasadzie stanowiły dwie oddzielne części (co mi się tu akurat średnio podoba)

i nie wyjeżdżaj mi tu z tekstami typu "po co jesteś modem jak nie chcesz działać" bo już tyle osób mi tak mówiło, że mnie to na prawdę nie rusza :D

Każdy ma tendencje do pojawiania się i znikania, nie tylko forum istnieje a życie prywatne też... o ile wiem o gadżetach nie było mowy - chyba że pod to ujmujesz punkty, grupy i inne pomysły wymienione wyżej.

Zmian które nie mają sensu - o ile wiem pomysły to reaktywacja starych które tu panowały , a skoro to wyraża społeczność forum to chyba jakiś znak - no chyba że się mylę ;/

Co do rozdzielania forum i bloga - znam osoby które z smf połączyły portal i "blog" gdzie po napisaniu czegoś na forum - w danym dziale jak się nie mylę - było wyświetlane na portalu - czemu by u nas takiego czegoś nie zrobić ? nie rozdzielamy forum i strony tylko wyróżniamy pewne elementy.

Co do tekstu cytowanego w ostatnim zdaniu to względem mnie działasz coś tylko nie jesteś tego świadom ;)

Co do wyróżnień to jak sobie Gabryk je wyobrażasz i na jak długo miały by "wisieć" przy użytkowniku, bo wyróżnianie i pokazywanie osób zawsze było chwytliwym sposobem motywacji - a jak jeden z drugim zobaczą że można osiągnąć coś przez komentarze to też się w to "wplonta"
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

Cytat: Gabryk w Wrzesień 05, 2010, 20:52:41
A więc droga administracjo proszę o odpowiedzi:
- Czy ruszamy z tym blogiem? Jak ma wyglądać jego ostateczna forma, czy może ma być to jednak portal?
- Robimy konkurs na redaktora bloga/portalu?
- Co z licznikiem postów?
- Co z licznikiem wygranych/przegranych/remisów?
źle, źle, źle
To znaczy, w 50% źle.
Co do dwóch pierwszych punktów: tak jak napisałem, chcę żebyś był redaktorem naczelnym i na razie chcę zobaczyć artykuły na forum.
A dwa ostatnie punkty nie powinny być kierowane do administracji
Give sanity a longer leash  |  H+ 

no zgadzam się z Lyskiem tzn.
wystartujmy z blogiem/portalem, ale nie spieszmy się, najpierw przygotujmy materiały (artykuły, wywiady, cokolwiek), które będą miały się tam znaleźć bo to będzie tam najistotniejsze... co umieścimy? jak to już będzie gotowe, to później zainstalowanie jakiegoś wordpressa czy wtyczki jakiejś to juz nie będzie problem.... i jak już będziemy mieli jakąś startową bazę artów to będziemy mogli później na spokoju tworzyć nowe, nie będzie trzeba na szybko robić byle czego

a co do licznika postów i tych walk to ja nie mam zdania, te walki nawet ok pomysł, a licznik postów pod avatarem jest zbędny imo, ale ja i Lysek to tylko dwóch userów forum i nie tylko nasze zdanie jest istotne

pomysł z tymi wyróżnieniami za dobre komentarze jest całkiem ciekawy, tylko też ciekaw jestem jak dokładnie sobie to wyobrażasz?

Cytat
Co do rozdzielania forum i bloga - znam osoby które z smf połączyły portal i "blog" gdzie po napisaniu czegoś na forum - w danym dziale jak się nie mylę - było wyświetlane na portalu - czemu by u nas takiego czegoś nie zrobić ? nie rozdzielamy forum i strony tylko wyróżniamy pewne elementy.
czaje czaje, tylko sam nie wiem jak bardzo jedno z drugim powinno być zintegrowane... na razie tak na prawdę dobrze nie wiadomo co na tym portalu będzie, a jest taka zasada jak się coś robi... najpierw trzeba wymyślec CO, a później dokładnie JAK... więc zajmijmy się najpierw treścią, a później na luzie jakoś to się zrobi, to już nie będzie problem ;)