• Welcome to Forum graficzne Burning-Brushes.pl. Please log in or sign up.
 

Forum.

Zaczęty przez Gabryk, Wrzesień 05, 2010, 01:50:55

Poprzedni wątek - Następny wątek
Hej.

Na początek napiszę że jest kilka problemów, gdzie podziały się grupy? Jeśli dobrze szukałem to nawet nie można zobaczyć jakie grupy istnieją i co jest wymagane żeby do danej grupy się dostać. Chyba zapomnieliśmy że każdy początkujący user potrzebuje zachęty do aktywnego udzielania się na forum. A czy wyróżnienie w postaci członkostwa w grupie nie jest ciekawą nagrodą. Usunięto też system rang jak zauważyłem, kolejny motor napędowy forum. Co użytkownikowi po ognikach, jeden, dwa, pięć? Wielu tu młodych ludzi którzy zwracają na rangi uwagę, często niemałą. Pytanie kolejne, czemu zniknęła z powierzchni forum informacja o liczbie napisanych postów przez danego użytkownika?

Brakuje nam chyba już charyzmy, kiedyś tu naprawdę tętniło życiem, niestety, dzisiaj forum to przechodzi pewnego rodzaju kryzys wieku średniego. Jest to wielka zasługa kochanej administracji, a raczej jej braku, nie chcę tu wymieniać nicków. Ten kto jest tu od początku doskonale wie o kogo chodzi. Jeśli chodzi o Lyska to zawsze odwalał kawał dobrej roboty i należy mu się niemały szacunek. Więc proszę Was nie narzekajcie na nowy styl, bo większość z was gówno tu zrobiła, nawet mniej niż ja. Jak komuś coś nie pasuje, zawsze może pomóc w rozwoju forum i zrobić swój własny styl. Koniec i kropka.

Mam propozycję na początek. Stwórzmy nowe zaplecze administracyjne, potrzeba nam nowych moderatorów, sam abik nie dokona cudów, nawet on sam o tym wie. Lysek jest świetnym adminem, każdy to wie. Ale trzeba nam nowych pomysłów, moderatorów którzy przywrócą to forum do życia, niech znowu w naszych żyłach popłynie krew. Niech coś tu zacznie się dziać. Przecież nie muszę przypominać tak świetnych pomysłów jak szkółka dla początkujących, biuletyn BB, teraz mamy kanał video na YT, który niestety też już nie jest zbytnio modernizowany. Mamy potencjał, więc powinniśmy go wykorzystać. Tylko nie mówcie że nie możemy, że to wszystko nas przerosło. Zawsze w nas drzemała ambicja! Zróbmy coś, proszę was!

Jeszcze jedno muszę powiedzieć. Chciałbym się dowiedzieć co byście powiedzieli na zmianę nazwy forum, oczywiście pierwszą i najważniejszą sprawą jest zdanie Lyska, bo to on zarządza forum. Zmiana niby prosta, ale domenę trzeba kupić nową, a to już koszta, więc niech admin sam się wypowie. A jeśli się zgodzi, to wtedy już można pomyśleć. Na dziś to chyba na tyle. Czekam na liczne fale aprobaty i krytyki. Niech ten temat zagrzmi i poruszy tym forum.
"Imagination is more important than knowledge."

Może i nie długo tutaj jestem ale co nie co wiem, kiedyś było może i więcej ale i okresowo też forum przymierało. Co do nazwy po co zmieniać coś co jest zakorzenione w nas i po usłyszeniu nazwy z jednym się kojarzy ? - nazwa dobra i znana więc może zamiast zmieniać ją , to wypełnić ją życie ?

Co do krytyki stylu, zawsze ona będzie.. gdy chcemy w nieść coś od siebie to zazwyczaj stoi nam coś na drodze - np. chciałem zrobić styl... tylko co po chęciach jak umiejętności nie ma ;/

Odnosząc się do administracji to widzę tylko aktywność Lyska i Abika - no nic reszta zrobiła sobie "wolne".
Na rangi nigdy nie zwracałem uwagi, ale jak piszesz dużo młodych ludzi na to zwraca uwagę chociaż by przez inne fora gdzie to jest rzeczą normalną ...

Grupy- hmmm..?- coś tam kojarzę, ale jak przybyłem na forum to ten projekt już upadał - a raczej nie było widać już jego aktywności.

Z mojej strony to brakuje mi Worma - nie wiem czy dobrze piszę, ale chodzi mi o pracę tworzoną przez wielu, Abik się nią zajmował jak się nie mylę...

A żeby dodać coś od siebie ... Jest coś co można wykonać metodą samej grafiki ? a przyda się/pomoże/uzupełni forum - chodzi głównie o rzeczy najważniejsze - dajcie znać na PW a postaram się jakoś pomóc.

Miłej nocki ^^
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

Cytat: Qajs w Wrzesień 05, 2010, 02:21:47

Co do krytyki stylu, zawsze ona będzie.. gdy chcemy w nieść coś od siebie to zazwyczaj stoi nam coś na drodze - np. chciałem zrobić styl... tylko co po chęciach jak umiejętności nie ma ;/


Chęci też trzeba przekładać na konkretne czyny, np. nauka przerabiania stylu pod SMF, w sumie to niezbyt trudna rzecz, a dość przydatna ;) Zresztą chyba sam prowadzisz swojego WordPressa, i pewnie sam go trochę przerabiałeś?
Plus uważam, że jeśli chcesz się zajmować głównie webdesignem, powinieneś chociaż w minimalnym stopniu nabyć umiejętność kodowania strony np. opartej o html i css, bo wtedy też uwzględnisz pewne rzeczy tworząc strony.
To taka moja mała rada dla Ciebie ;)

Co do forum, to w sumie w większości przypadków było z pomysłami tak, że na chęciach się kończyło. Na BBB sporo ludzi było napalonych, a praca nad projektem nie wyglądała już tak różowo. Worma zaczynano chyba pięć razy i w sumie za każdym razem było tak, że było dużo chętnych, a w końcu większość albo robiła prace na odwal się w ostatnim momencie, albo w ogóle jej nie robiły. Zawsze jest tu komu narzekać, a potem jak się coś wprowadza, to nie ma komu robić ^^




^ by Zins :D

dzieki za radę bo umiejętnosci nigdy za duzo ale kodowac do html i css potrafię ... co do przerabiania gotowych styli to ciezko z tym, nie ma tu takiej sfobody działań..

brak prac na konkursy też zostawia po sobie info że każdy może to olac bez konsekwencji, może warto wprowadzic system pkt gdzie po braku oddania pracy były by ujemne pkt. - niby taka głupota a zawsze jest różnica.
najważniejsza jest motywacja której tu brak :-[

przepraszam za błędy ale pisze z telefonu ...

ps. dobrym pomysłem było by podpiąć konkursy po szkułke , wygrana oznaczała by podniesienie swoich umiejętmosci.. rano opiszę dokładniej...
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

Cytat: Qajs w Wrzesień 05, 2010, 03:15:48
dzieki za radę bo umiejętnosci nigdy za duzo ale kodowac do html i css potrafię ... co do przerabiania gotowych styli to ciezko z tym, nie ma tu takiej sfobody działań..


Nie chce Ci się i tyle ;D

Jak piszesz z telefonu to już poprawna polszczyzna nie obowiązuję? O.o


^ by Zins :D

No widzę że już ktoś się ze mną zgadza, ale potrzeba nam ludzi aktywnych. Qajs jeśli byś chciał pomóc w rozwoju było by całkiem spoko, ja myślę że też mogę poświęcić codziennie trochę swojego marnego czasu. Z wielką niepewnością oczekuję tutaj wypowiedzi Lyska i Abika, bo to od nich wszystko będzie zależeć. Sami rewolucji tutaj nie zrobimy. Na początek trzeba to jakoś odpowiednio zorganizować, przeprowadzić konkursy na moderatorów. Reaktywować przynajmniej WORM'a tak jak pisał Qajs. Bo z BBB raczej to nie wypali, przynajmniej nie na początku. System punktów za wygrane pojedynki też jest ciekawym pomysłem, który zresztą już tu kiedyś był. Od siebie mogę zaoferować że zamiast jednej puli punktów można w profilu wyświetlić ilość walk przegranych, wygranych i zremisowanych. Jest to ciekawa alternatywa, przynajmniej tak mi się wydaje.
"Imagination is more important than knowledge."

Dokładnie, na forum jest cicho, nudno, a wszelkie stare pomysły nie są dalej realizowane.

Cytat: yumi w Wrzesień 05, 2010, 03:31:37
Nie chce Ci się i tyle ;D

Jak piszesz z telefonu to już poprawna polszczyzna nie obowiązuję? O.o
zniechęcony jestem i tyle jeżelii chodzi o kodowanie

obowiązuje ale ogarniam dopiero tel dotykowy i nie jest łatwo ...

Gabryk jak pisałem mogę pomóc, a teraz poczekajmy na wypowiedzi aktywnej administracji.

bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

jak by co to na mnie tez mozna liczyc :D




"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. "
 

Stare BBB można by przenieść i kontynuować artykułami, wywiadami etc jako miniportal, blog czy coś w tym rodzaju.


Wielokrotne powtarzanie kłamstwa nie czyni go prawdą.

Nieśmiało jeszcze zaproponuję przeniesienie tutoriali do tematów - tam były zdecydowanie częściej odwiedzane i komentowane.


Wielokrotne powtarzanie kłamstwa nie czyni go prawdą.

Propozycje są, osoby powoli się zbierają - co najmniej chętni - a administracja milczy ;/
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio

Cytat: Qajs w Wrzesień 05, 2010, 14:56:31
Propozycje są, osoby powoli się zbierają - co najmniej chętni - a administracja milczy ;/
Nom.
Give sanity a longer leash  |  H+ 

narazie brak konkretów :P




"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. "
 

Cytat: Lysander w Wrzesień 05, 2010, 15:00:37
Nom.

hmmm... Ja nie mam tylko chęci żeby to zrobić, ale i czas na to, a zamiast bawić się z wymyślaniem prac mogę zrobić coś dla pożytku... Więc "tak wyczerpujące" odpowiedzi można było by sobie podarować i napisać jakiś konkret ...
bo chciałem







A cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio