• Welcome to Forum graficzne Burning-Brushes.pl. Please log in or sign up.
 

Napisy: różne efekty z wykorzystaniem stylu warstwy

Zaczęty przez Eldi, Luty 17, 2011, 22:51:45

Poprzedni wątek - Następny wątek
Ech, koncepcje tego tutka zmieniają mi się co chwilę. Raz chcę dać wszystkie efekty na raz, innym razem chcę to rozbić na kawałki. No zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na wszelki wypadek podrzucam też poprzednie:
Ozdobne napisy bez wykorzystania programów graifcznych
Napis:złoty z rubinami

Szczerze mówiąc, w tej chwili mam ochotę na napisanie czegoś takiego: "otwieramy styl warstwy i... eksperymentujemy do woli. Have fun. koniec tutoriala". Bo te efekty, które teraz pokażę, opierają się dosłownie na jednych i tych samych opcjach stylu warstwy, z tym, że czasem niektóre nie zostaną użyte, inne tak, bądź też najzwyczajniej w świecie różnią się jedynie ustawieniami w tych opcjach.
Dlatego też zachęcam, naprawdę zachęcam do samodzielnego eksperymentowania ze stylem warstwy, bo można uzyskać ciekawe efekty, chociażby tak jak w tutku na złoty napis [który to opiera się tylko i wyłącznie o styl warstwy.


I. Miedziany napis

II.

III.

IV.


0.Przede wszystkim należy się zastanowić, do czego będzie potrzebny ten napis. Zwykle używam ich do profili postaci, toteż staram się, by jakoś do niej pasowały. No i zwykle najpierw dobieram kolorystykę profilu, a napisy zostawiam sobie na koniec. Podrzucę wam kilka swoich ulubionych czcionek, może się z nimi bliżej zapoznacie, kto wie.
Ruritania- warto zaznaczyć, że ta czionka jest też znana pod inną nazwą, chyba Rothenburg Decorative czy jakoś tak, ale głowy nie dam.
Neverwinter
VTC Tribal
Vampiress- ma tę wadę, że jest mała, i aby uzyskać coś sensownego, to trzeba używać dużych rozmiarów
Aniron
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, byście sobie wybrali jakąś inną czcionkę, tylko warto po prostu zauważyć, ze jednak pewne efekty lepiej wyglądają z taką, a nie inną.
Dodatkowo, dobrze też jest robić napis na tle, na który mamy zamiar go potem wrzucić, żeby od razu widzieć, czy to wygląda dobrze, czy źle. Ja akurat będę robić na czarnym tle, bo na takim umieszczałam gotowe napisy.

I.
1. Wiadomo, otwieramy nowy dokument, wybieramy czcionkę i jedziemy. Kolorem czcionki się nie przejmujcie, i tak ulegnie zmianie w trakcie zabawy stylem warstwy, więc spokojnie możecie nawet napisać czarną czcionką na czarnym tle, jak ja to zrobiłam : D
2. Otwieramy styl warstwy. Dla tych, co nie czytali poprzedniego tutka bądź zapomnieli, przypomnę: styl warstwy wywołujemy przez dwukrotne kliknięcie na warstwę lub Warstwa->Styl warstwy->opcje mieszania [Layer->layer style->blending options]. W opcjach mieszania nic nie ustawiamy, z miejsca przechodzimy do Faza i płaskorzeźba [bevel and emboss]. No i wszystko ustawiamy dokładnie tak jak na screenie.

W "kierunek" warto jeszcze sprawdzić, jak wygląda opcja "w dół", bo to też daje ciekawy efekt, nie wiem, czy nawet nie lepszy niż ten.

3.Nałożenie gradientu [gradient overlay]
Kolory: #8f4700, #e3ab00

4. Obrys[stroke]
kolor: #3c2105

Klikamy OK i cieszymy się napisem ; >

II.
1. Chyba nie muszę mówić, że otwieramy nowy dokument? : P Tym razem wybrałam czcionkę Vampiress i ustawiłam ją na wielkość bodajże 150 pkt.
2. Wchodzimy oczywiście w styl warstwy i przechodzimy do "Cień".


3. Blask wewnętrzny [inner glow]
kolor: #590000


4. Faza i płaskorzeźba [bevel and emboss]:


5. obrys [stroke]
kolor: #6c3434


Po czym klikamy OK i the end ; >

III.
1. Wracamy do Ruritanii ; ) Standardowe otwieramy nowy dokument... [chyba, że robicie wszystkie napisy po kolei, to starczy po prostu zmieniać ustawienia w stylach warstw, zamiast tworzyć kolejne dokumenty xD]
2. Znowu odwiedzamy styl warstwy i przechodzimy do "cień"


3. Faza i płaskorzeźba [bevel and emboss]


4. Kontur [contour]


5.
Kolor: #0a380a


Koniec ; >

IV.
1. Ten efekt miał chyba odwzorować wodę czy coś w ten deseń, ale chyba nie bardzo wyszło, co? xD Tym razem użyłam czcionki VTC Tribal. I tak, to jest ostatni efekt w tym tutku, więc spokojnie, koiec tego męczenia was na dziś ;x
2. Styl warstwy; Cień. Nic w tej chwili nie widać xD ale spokojnie, będzie dobrze : P


3. Cień wewnętrzny [inner shadow]


4. blask zewnetrzny [outer glow]
kolor: #787171


5. blask wewnętrzny [inner glow]


6. faza i płaskorzeźba [bevel and emboss]


7. kontur [contour]


8.nałożenie gradientu [gradient overlay]
Kolory wg kolejności: #036e38, #08713c, #4e9973, #4e9973, #ffffff



9. obrys [stroke]
kolor: #0a8384


No i to by było na tyle. Mam nadzieję, że to się komuś do czegoś przyda ; ) i powtórzę raz jeszcze: eksperymentować, eksperymentować i jeszcze raz eksperymentować, kto wie, co wam wyjdzie? A nuż coś arcyciekawego? :D





Tutorial wykonany tylko i wyłącznie dla Burning Brushes.
Cinis et manes et fabula fies.

Ło, ale się wyżywasz, dzięki dzięki dzięki :D :*

Spokojnie, przez najbliższe dni mam zamiar już dać spokój tej działalności xD bo mi się pomysły kończą ;x

I nie ma za co : P
Cinis et manes et fabula fies.