Forum graficzne Burning-Brushes.pl

Mądry JodłowiecTomasz Jodłowiec jest jednym z najlepszych obrońców w Ekstraklasie, więc nic dziwnego, że SSC Napoli zainteresowało tym oto piłkarzem. Jednak wynikła z tego niespotykana sytuacja. Stop grający w Polonii Warszawa nie ma zamiaru tej zimy wyjeżdżać zagranicę!

Niedawno przez redakcję Footblic.com został opublikowany ranking najlepszych dziesięciu obrońców w polskiej Ekstraklasie. Tomasz Jodłowiec zajął w nim wysoką piątą lokatę, gdyż w rundzie jesiennej był wyróżniającym się zawodnikiem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W tym sezonie (jak do tej pory) rozegrał 17 spotkań w barwach Polonii Warszawa, a jego drużyna, w tych meczach straciła zaledwie 9 bramek! Najmniej ze wszystkich zespołów w lidze.
Mimo młodego wieku (24 lata) stanowi o sile obronnej Polonii Warszawa.

Dzięki swoim fenomenalnym występom w Ekstraklasie został zauważony przez selekcjonera Reprezentacji Polski – Leo Beenhakkera. Zadebiutował w barwach biało-czerwonych 11 października 2008 roku, w meczu eliminacyjny Mistrzostw Świata, przeciwko faworyzowanym Czechom. Jednak Jodłowiec nie mógł pokazać się z dobrej strony, gdyż był na boisku raptem kilka minut.
Później wystąpił także w sparingach z Irlandią i Serbią. Warto przypomnieć, że w potyczce z Serbami rozegrał swój pierwszy mecz (w reprezentacji) w pełnym wymiarze czasowym. To spotkanie może zaliczyć do udanych, gdyż nie popełnił jakiegokolwiek błędu, a jego drużyna nie tylko nie straciła bramki, ale także wygrała z rywalami 1:0.

To nie jest pierwsza sytuacja, kiedy to włoski klub interesuje się Jodłowcem. Już na początku sezonu Napoli chciało go pozyskać, jednak transfer nie doszedł do skutku, gdyż sam piłkarz, jak i jego trener – Jacek Zieliński – byli jemu przeciwni.
Świetna gra Polaka w Ekstraklasie spowodowała powtórne zainteresowanie ze strony Napoli. Włoski klub zajmuje obecne wysoką, 5. miejsce w lidze i pozyskując Tomasza Jodłowca chce powrócić na stałe do czołówki.
Podobno włodarze Napoli byli bardzo zaskoczeni gdy „Polonista” odrzucił ich kontrakt:
„Prezes Napoli dzwonił nawet do naszego prezesa i nie mógł uwierzyć w to, że mimo, iż proponują mu krocie, on chce zostać u nas” – mówił właściciel Polonii – Józef Wojciechowski.

Aktualnie „Czarne Koszule” nie muszą sprzedawać swoich piłkarzy, więc zarząd klubu jest spokojny i nadal chce walczyć o mistrzostwo kraju. A sam Jodłowiec, nie martwi się o swoją przyszłość w polskim zespole:
„Nie wiadomo, jak by to się potoczyło, gdybym latem odszedł. Obiecano mi grę w Napoli, ale różnie z tym mogło być. Gdybym pojechał i nie grał, może nie dostałbym powołania do reprezentacji, a z Polonii trafiłem do kadry. Stało się to, czego pragnąłem. Walczymy też o mistrzostwo kraju, choć nikt na nas przed sezonem nie stawiał. Chcę z kolegami kontynuować tę walkę. Myślimy o tytule.”

Możemy się teraz zastanawiać, czy aby Tomasz Jodłowiec postąpił słusznie odrzucając ofertę od silniejszego zespołu. Na pewno zachował się bardzo mądrze, gdyż pomiędzy czołówką polskiej Ekstraklasy, a czołówką włoskiej Serie A, jest przepaść, w której teraz polski stoper mógłby zaginąć. Niech ten 24-letni zawodnik pogra jeszcze w rodzimej lidze. Jeśli nie osiądzie na laurach, na pewno znowu Holender da mu szansę błyśnięcia w reprezentacji. Dzięki spotkaniom na arenie międzynarodowym zdobędzie doświadczenie, które przyda mu się, by postawić kolejny krok w swojej karierze.
Na razie cieszmy się z tego, że już polscy zawodnicy z dużym potencjałem na gwałt nie opuszczają przedwcześnie polskiej ligi, tylko czekają na odpowiedni moment, kiedy będą na to gotowi.


Bartłomiej Baran
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2010, 22:27:11 wysłana przez Annoyer13 »
"If you are first you are first. If you are second you are nothing." Bill Shankly
"Nie ma porażek, są tylko nowe doświadczenia."


Abik

  • VIP
  • *****
    • Amerykański plastik
      • Zobacz profil
    No bardzo dobrze, że nie wyjechał, w ogóle wg mnie im mniej dobrych piłkarzy zostanie u nas w lidze tym lepiej dla naszej ligii... w ogóle ja bym wolał, żeby za granicę wyjeżdżali Ci słabsi, a Ci lepsi zostawali u nas... może ucierpiała by na tym nasza reprezentacja, ale liga na pewno by się wzmocniła, a wg mnie to chyba ważniejsze i bardziej przyczyniłoby się do rozwoju polskiej piłki niż dobre wyniki reprezentacji, których i tak od wielu lat nie ma : p