Forum graficzne Burning-Brushes.pl

Real Madryt (bez) przyszłości?

1. czerwca Florentino Perez został prezydentem Realu Madryt. W kilka dni potrafił narobić więcej szumu niż ktokolwiek inny. Podobno ma swoją wizję nowych „Królewskich”. Czy ma ona jakieś perspektywy na przyszłość?

Perez przed objęciem posady prezydenta madryckiego klubu piłkarskiego, obiecał, że zbuduje nowy zespół za dość wysoką kwotę, sięgającą 300 milionów euro. Zapowiedź nie obeszła się bez różnego typu komentarzy, jednak nikt głośno na ten temat się nie wypowiadał. Tak naprawdę, to mało kto wierzył, że w dobie kryzysu jakiś człowiek będzie zdolny wydać taką kwotę pieniędzy. Do tego w Hiszpanii, która jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych recesją. Już od bardzo dawna tak źle tam nie było. A jednak. Perez bez wahania wydał 65 milionów euro na Kakę i niemal 100 milionów euro na Cristiano Ronaldo. W dodatku musi się liczyć z różnego typu wydatkami. Między innymi opłata kontraktu zawodnika, czy należność za agenta piłkarza (jeśli chodzi o Portugalczyka, to mówi się o kwocie 10 milionów euro!). To nie są małe pieniądze.

Warto także pamiętać, że aktualnie „Galaktyczni” posiadają dość rozbudowaną kadrę. Oto pomocnicy i napastnicy, którzy aktualnie są zawodnikami Realu Madryt: M. Diarra, L. Diarra, Marcelo, Gago, Sneijder, Robben, Guti, Drenthe, De la Red, Van der Vaart, Garcia, Faubert, Raul, Saviola, Nistelrooy, Huntelaar, Higuain. Siedemnastu piłkarzy, do tego trzeba także doliczyć Kakę, Ronaldo i ewentualnie Xabiego Alonso. Wszystkich niepotrzebnych klub na pewno się nie pozbędzie. Dobrze zarabiający piłkarz, który chce po prostu mieć wysoką pensję, nigdy nie odejdzie do gorszej drużyny, chociażby dlatego, że wysokość jego kontraktu będzie niższa niż w Madrycie. W dodatku pójście do innej ekipy jest (nie oszukujmy się) krokiem wstecz. Pamiętacie co mówił Jerzy Dudek, gdy przechodził do Realu Madryt? Miał nadzieję, że będzie mógł walczyć z Ikerem Casillasem o pozycję między słupkami. Każdy z tych chłopaków, których wypisałem wyżej, będzie miał taką wiarę, że „a nuż mi się uda”. Będzie starał się dostać do pierwszej jedenastki. Jednak w większości, miejsca są już pozajmowane.

Perez wydaje pieniądze lekkomyślnie. Być może dlatego, że nie są to jego fundusze, tylko sponsorów, klubu, tego nie wiem. Jednak to, że prezes Realu Madryt, chce wydać tak gigantyczne sumy, nie mogą przejść naszej uwadze. W dodatku, madryckie podwórko jest strasznie zabrudzone. Duża liczba piłkarzy, wcale nie musi być dobra, nie w tym przypadku. Każdy z nich będzie chciał grać. Trzeba się także liczyć z opłatą kontraktów tych piłkarzy. Oni nie zarabiają mało. W dodatku, Perez, nic nie mówi o wzmocnieniach defensywy. Jest to trochę zastanawiające. Ofensywa ofensywą, ale destrukcja też musi być.

Kibice Realu Madryt, powinni teraz modlić się, żeby nowy prezydent ich ukochanego klubu umiał posprzątać bałagan w drużynie. W dodatku, wzmocnienia linii defensywnej także by się przydały. Jeśli Perezowi to się nie uda, to z dziurawym budżetem będą musieli się uporać jego następcy.

----

Takie i inne wpisy na moim blogu. Serdecznie zapraszam ; ) .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2010, 22:24:49 wysłana przez Annoyer13 »
"If you are first you are first. If you are second you are nothing." Bill Shankly
"Nie ma porażek, są tylko nowe doświadczenia."


Abik

 • VIP
 • *****
  • Amerykański plastik
   • Zobacz profil
  no nie ma co :D ciekawe jak to z tym realem będzie faktycznie ^^ ten kontrakt Ronaldo ostatnio jest wszędzie poruszany : p


  Abik, Ronaldo jest tak drogi, że grzechem byłoby nie wspominać o tym ; p . Myślę jednak, że Portugalczyk nie poradzi sobie z olbrzymią presją jaka będzie spoczywała w Realu Madryt. Jest to tak wielki klub, do tego w żadnym innym zespole nie ma takiego parcia na zwycięstwo jak tam. W Madrycie powinni grać tylko piłkarze odporni psychicznie, myślę, że Ronaldo takim nie jest.

  Jeśli chodzi o sam Real Madryt, to będę śledził ich poczynania. Wszyscy będą to robić ; ) .
  "If you are first you are first. If you are second you are nothing." Bill Shankly
  "Nie ma porażek, są tylko nowe doświadczenia."


  Annoyer13

  • VIP
  • *****
   • zzz
    • Zobacz profil
    • Dobry VPN
   C. Ronaldo się zmarnuje i tyle. Na kasę poszedł (1 mln tygodniowo + 2 razy tyle z reklam), jak Becks wcześniej. I bardzo dobrze, bo MU nie jest dla takich rozwydrzonych chłoptasiów jak on.
   A co do RM - zobaczymy, choć nie wróżę im niczego więcej niż wicemistrzostwa Hiszpanii. Chyba, że RVN zostanie i nie złapie jakiejś kontuzji.


   Wielokrotne powtarzanie kłamstwa nie czyni go prawdą.


   Na kasę poszedł (1 mln tygodniowo + 2 razy tyle z reklam), jak Becks wcześniej.
   Nie przesadzajmy, aż tyle żaden klub nie mógłby mu zaproponować. Z tego co ja wiem, to Ronaldo może zarabiać od 9 do 11 milionów rocznie. Oczywiście nie wliczając do tego reklam.

   A co do RM - zobaczymy, choć nie wróżę im niczego więcej niż wicemistrzostwa Hiszpanii. Chyba, że RVN zostanie i nie złapie jakiejś kontuzji.
   Ale przecież Real Madryt ma także innych dość dobrych zawodników. Huntelaar nie zawiódł i w ogóle nie rozumiem nagonki na niego. W dodatku ekipę "Galaktycznych" ma zasilić Villa, ale to nic pewnego. Jednak już Kaka powinien być dostateczną siłą ofensywną Hiszpanów. Jeśli chodzi o ofensywę to nie jest tak źle. Brakuje tylko dobrych skrzydłowych. Defensywa jednak wygląda katastrofalnie.
   "If you are first you are first. If you are second you are nothing." Bill Shankly
   "Nie ma porażek, są tylko nowe doświadczenia."


   Kenty^

   • Administrator
   • *****
     • Zobacz profil
     • Forum Graficzne
    w TV mówili, że będzie zarabiał 200 tys funtów tygodniowo, czyli około 1mln zł


    Annoyer13

    • VIP
    • *****
     • zzz
      • Zobacz profil
      • Dobry VPN
     Chodziło mi o 1mln polskich złotych tygodniowo - bo tyle w przeliczeniu ten kontrakt pewnie wyniesie. :P
     RM od kilku lat to zlepek gwiazd, nie drużyna.


     Wielokrotne powtarzanie kłamstwa nie czyni go prawdą.