• Welcome to Forum graficzne Burning-Brushes.pl. Please log in or sign up.
 

Wywiad z Deviantem #1: evolutiongraphic

Zaczęty przez Raju, Styczeń 28, 2009, 16:16:06

Poprzedni wątek - Następny wątek
Wywiad z Deviantem #1: evolutiongraphic

Raju: Witam. Dzisiaj mam przyjemność przedstawić Wam evolutiongraphic'a. Jest on bardzo kreatywnym, szesnastoletnim chłopakiem, interesującym się grafiką. Tworzy głównie layouty i logotypy, lecz w swojej karierze obcował również z innymi formami graficznymi. Możecie odwiedzić jego profil pod adresem www.evolutiongraphic.deviantart.com :)

Raju: Witaj.
evolutiongraphic: Witam.

Raju: Jak zaczęła sie Twoja przygoda z grafiką?
evolution: Wszystko zaczęło się trzy lata temu, kiedy jeden z moich dobrych kumpli poprosił mnie o zrobienie dla niego sygnaturki. Byłem kompletnie zielony w tych sprawach, więc obcykałem parę graficznych for i wiedziałem mniej więcej, co się z czym je :)
(Oczywiście efekty pierwszej pracy w Photoshopie nie były nader efektowne...)

Raju: Od jakich for zaczynałeś i do jakich najbardziej sie przywiązałeś, jakie darzysz największą sympatią i sentymentem?
evolution: Pierwszym i ostatnim forum było Graphic For Art, mimo paru przerw w funkcjonowaniu - nie skreśliłem go, co dało ogromne efekty, zacząłem bawić się tym co robiłem, tworzyłem coraz to bardziej profesjonalne twory, które wyślizgiwały się z pod mojej myszki z prędkością światła :)

Raju: Jaki rodzaj prac graficznych najbardziej polubiłeś? Który dawał/daje Ci najwięcej frajdy?
evolution: Na początku były to dla mnie sygnaturki, ale po około roku, wypaliłem się, wyłączyłem się z grafiki na około 3 miesiące, wegetowałem. Wtedy też zalogowałem się deviantARTcie, chłonąłem wszelkie pomysły jak gąbka. Po około miesiącu zmieniłem zainteresowania o 180 stopni. Wszystko za sprawą paru świetnych grafików takich jak Kaioshen, który tworzył Space Arty, dzieła sztuki, które urzekły mnie od pierwszego wejrzenia, wtedy to zostawiłem sygnaturki w tyle i przerzuciłem się na większe prace. Początki były nie za ciekawe ale w końcu załapałem ,,o co kaman" i stworzyłem najlepszego Space Arta w mojej karierze (jeśli tak to można nazwać ^^). To był mój ostatni Space Art, wszystko przez brak czasu i zgładzenie mojego tabletu... :( Miesiąc później zapomniałem o Space Artach, ponieważ moją pamięć w pełni zajął webdesign. W tej dziedzinie się zakochałem i nie mam zamiaru jej rzucić :) Szczególną sympatią darzę tworzenie logotypów :)

Raju: Można to zauważyć na Twoim profilu na dA ;) W jakich programach tworzysz/tworzyłeś swoje dzieła?
evolution: Od samego początku moim softwarem jest Adobe Photoshop CS2, nie mam zamiaru go wymieniać na lepszy model :).

Raju: Czy zamierzasz w przyszłości rozwijać się w stronę grafiki? Jakaś szkoła? Firma? :)
evolution: Z grafiką nie wiążę swojej przyszłości. Może dlatego, że mam wiele innych upodobań, takich jak giełda i ekonomia :) Nie mam tez zamiaru kiedykolwiek pozostawić grafiki w wiecznym spoczynku, zawsze będę wykonywał projekty na zlecenie (tak jak dzieje sie to teraz). Apeluję do wszystkich początkujących grafików - jeśli chcecie być dobrzy w tym co robicie, twórzcie sygnaturki tylko przez krótki okres, tylko po to, aby zapoznać się z cały oprogramowaniem. Potem znajdźcie jakiś swój ulubiony styl, zajęcie i kształtujcie się w tą stronę :)

Raju: Właśnie chciałem Cię o to zapytac - czy masz jakieś rady dla początkujących lub średnio zaawansowanych grafików?
evolution: Oprócz tych wymienionych powyżej to może jedną: Zacznijcie pracować na sofcie Adobe. Może jest na początku troszkę trudniejszy w obsłudze, ale po pełnym zapoznaniu, daje dużo więcej frajdy niż programy typu shareware :)

Raju: Czy rodzice popierają to, co robisz? Wspomagają Cie? Czy na początku nie byli przeciwni (czy nie mówili ze to marnowanie czasu itp.)?
evolution: Czy mnie popierają, hmmm, obecnie jestem w takim wieku, kiedy nie wiadomo gdzie jest granica między wolnością a zasadami. Głównie cały czas trują o tym że za dużo siedzę przed komputerem, ale mnie raczej zbytnio to nie rusza, bo gdyby nie to, nie byłbym tym kim jestem :) Czy mnie wspomagają, owszem, gdyby nie oni, nie miałbym nowego tabletu, dobrego monitora, myszki etc. Czy byli przeciwni... Na początku nic nie wiedzieli, a kiedy się dowiedzieli, nic ich to nie obchodziło (nie licząc godzin przed monitorem ;)). Dopiero gdy na moje konto wpłynęło pierwsze 100, 200, 300 zł, zobaczyli, że jednak nie jest to tylko machanie myszką/rysowanie na tablecie.

Raju: Czy planujesz sie jeszcze rozwijać w kierunkach graficznych? Czy to co juz osiągnąłeś Ci wystarczy i tylko to będziesz eksploatował?
evolution: Cały czas się uczę, nie uważam że jestem idealnym grafikiem. Często znajduje prace ludzi, których poziom tylko mnie w tym utwierdza :) Gdybym poprzestał na obecnych osiągnięciach, stałbym się szarym użytkownikiem, którym chyba nikt z nas nie chciałby być :)

Raju: Masz jakieś źródła, z których korzystałeś podczas nauki? Cos co mógłbyś polecić naszym początkującym czytelnikom?
evolution: Jestem samoukiem, nigdy nie mogłem doczytać do końca tutoriali, bo od razu przychodziło mi do głowy 300 własnych pomysłów z których 1 okazywał się sukcesem :) Ale na pewno poleciłbym forum Graphic For Art i stronę www.psdtuts.com. Nic innego nie przychodzi mi do głowy :)

Raju: Skąd czerpiesz inspiracje?
evolution: Moją inspiracją jest wszystko co mnie otacza, czasami rolka papieru toaletowego, a czasami sąsiadka z naprzeciwka ;)

Raju: Co uważasz za swoje największe osiągniecie w grafice?
evolution: Według mnie to, że jestem wszechstronnym grafikiem który cały czas się uczy :)

Raju: Co zachęciło Cię do założenia konta w serwisie deviantART? Czy na tym portalu powinni rejestrować sie tylko zaawansowani czy również początkujący, szukający porad?
evolution: Do zarejestrowania się na deviantART skłoniły mnie zakładki w podpisach innych grafików z GFA :) Sama rejestracja dała mi wiele - miejsce gdzie mogłem bezpośrednio przechowywać swoje prace (i poddawać je publicznej krytyce/pochwałom) i dużo nowych, ciekawych znajomości :).

Raju: Czy pamiętasz pierwsza osobę, która doceniła Twoją prace w sposób większy niż "£ał, ładne"? ;) Chodzi mi o Twoje pierwsze zamówienie czy cos w tym stylu. Może praca na 6. z informatyki lub normalny layout dla jakiejś osoby :)
evolution: Trudne pytanie ^^ Pierwszą osobą była pewnie moja nauczycielka informatyki (która też bawi się w Photoshopie :)), ona doceniła moje zdolności stawiając mi szóstkę na koniec, która przyczyniła się do tego, że teraz kończę jedno z najlepszych gimnazjów w moim mieście.
Raju: Wiem cos o tym, w tym roku tez pierwszy raz zostałem doceniony i tez mam szóstkę ^^
evolution: Grafika popłaca :) Dosłownie i w przenośni.

Raju: Co wolisz: layouty czy logotypy? Na Twoim profilu na dA można spotkać i to, i to w dużej ilości :)
evolution: Szczerze mówiąc większą czułością obdarzam logotypy, bo to w nich mogę spełnić swoje najdziksze fantazje ^^Mój profil na dA nie mówi dużo, ponieważ tworze dużo projektów, ale z braku pomysłów na np. głupią stopkę, nie wrzucam ich do oceny. Jestem perfekcjonistą i nic z tym nie zrobię :(
Raju: Ja za to jestem leniem i wołałbym być perfekcjonista :P Jeśli cos mi nie wychodzi, nie robie tego. Niestety, z tym tez nic nie mogę zrobić :(
evolution: Ja też jestem leniem, ale nie wtedy, gdy trzeba coś zrobić dla kogoś ;)

Raju: Na początku wywiadu polecałeś Photoshopa. Czy masz jego oryginalna wersje? Wiele osób stawia na legalność, dlatego wybiera GIMPa.
evolution: Na początku używałem wersji na pirackim kluczu :( Nie chwale się tym, bo to głupie zarzynać producenta czegoś, bez czego nie mogę pracować :/ Po roku postanowiłem kupić wersje oryginalną i teraz nie żałuje - nie mam wyrzutów sumienia ;)

Raju: Czy masz jakichś swoich mistrzów? Ludzi, którzy Cię uczyli lub u których podpatrujesz rożne rzeczy :)
evolution: Na pewno najważniejszymi są: morsky, TIT0 i ECP-pro :) Ich cenię najbardziej.

Raju: Jak sie poczułeś, kiedy dowiedziałeś się sie, ze Twoja praca "FindYou", layout, dostała nagrodę Daily Deviation? (Daily Deviation to nagroda przyznawana przez użytkowników portalu deviantART dla najlepszych prac)
evolution: Mocno się zdziwiłem, według mnie ta praca była tylko w porządku :) Z resztą nie miałem żadnych kozackich layoutów ostatnio, a wszystkie, które takie były, nie były wykończone... Daily Deviation to zaszczyt, który dostaje się bardzo rzadko. Szkoda, że nie spotkał mnie kiedy mój skill szczytował :(

Raju: Czym sie interesujesz poza grafika? Co robisz w wolnym czasie?
evolution: Jak już wspominałem ciekawi mnie hossa i bessa - czyli giełda, jak i ogólne pojęcie ekonomii :) W wolnym czasie głównie słucham muzyki/uczę się (koniec roku, trzecia - ostatnia klasa) i szukam dobrego technikum, co zajmuję mi sporo czasu ^^

Raju: Z tematów luźniejszych (pozagraficznych ;)) - jakiej muzyki słuchasz, jakie filmy lubisz, jakie książki czytasz? :)
evolution: Moim ulubionym gatunkiem muzycznym jest Rock, lubię też słuchać Radia ESKA :) Ulubiony film: Dark Knight, a książka to serie Clanciego :).

Raju: Dziękuję za wywiad, było mi bardzo miło przeprowadzić go z Tobą. ¯yczę dalszych sukcesów, tak w grafice, jak w życiu prywatnym i może w ekonomii ;)
evolution: Również dziękuję i pozdrawiam czytelników :)


Wybrane prace:
http://evolutiongraphic.deviantart.com/art/Morsky-portfolio-v-2-107287184
http://evolutiongraphic.deviantart.com/art/FindYou-com-98566843
http://evolutiongraphic.deviantart.com/art/Super-Beuty-72860640
http://evolutiongraphic.deviantart.com/art/Pacman-icon-110120427
http://evolutiongraphic.deviantart.com/art/Barrel-logotypes-110567206

Cytat: "Raju"zisiaj mam przyjemność przedstawić Wam evolutiongraphic'a. Jest on bardzo kreatywnym, szesnastoletnim chłopakiem, interesującym się grafiką. Tworzy On głównie layouty i logotypy,


wg. mnie brzmi lepiej bez tego On :P


tekst z szóstą z informatyki rozbroił mnie xd
a tak jak by ktoś przeglądał w sprawie korekty i mocno się czepiał :D:

Raju: Właśnie chciałem Cię o to zapytac-czy masz jakieś rady dla początkujących lub średnio zaawansowanych grafików?

Mój profil na dA nie mówi dużo, ponieważ tworze dużo projektów, ale z braku pomysłów na np. głupią stopke, nie wrzucam ich do oceny.

(Daily Deviation-to nagroda przyznawana przez użytkowników portalu deviantART dla najlepszych prac)

i to by było na tyle :)Cytat: "Debbie"Raju: Właśnie chciałem Cię o to zapytac-czy masz jakieś rady dla początkujących lub średnio zaawansowanych grafików?
Chodzi o spacje miedzy wyrazami a myślnikiem? Dzieki za pokazanie tych bledow :)

tak, no wiesz, są i tacy co się uprą, że to błąd ;d

a i jeszcze. na samym początku

CytatWitam. Dzisiaj mam przyjemność przedstawić

dla mnie zbędna jest kropka po witam. czytając na głos nie potrzebujesz aż takiej dużej przerwy jak pomiędzy kolejnymi zdaniami więc przecinek powinien starczyć :]bardzo ciekawy wywiad ;]
a pytałeś się go czy zrobi nam logotyp??

Zrobi i czasopisma, i portalu :) Ma nadzieje na jakas range czy cos, tylko nie wiem czy mu ja dacie (administracja) :P

Więc czekamy na propozycje logotypu naszej gazetki- w zamian wymienimy go w stopce redakcyjnej- oczywiście tam też znajdzie się link do jego devianta.
And I was round when jesus christ
Had his moment of doubt and pain.
Made damn sure that pilate
Washed his hands and sealed his fate.
Pleased to meet you,
Hope you guess my name...?