Forum graficzne Burning-Brushes.pl

W jakiej rozdzielczości najlepiej zaprezentować projekt www klientowi?

Witajcie, chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób radzicie sobie z następujacym dylematem.

Przygotowując projekt nowej strony internetowej mamy do dyspozycji dość szeroką gamę rozdzielczości. Oczywiście mamy różne standardy i najbardziej popularne ekrany. Jednak podczas pierwszej prezentacji projektu, zwłaszcza jeśli konkurujemy z innymi firmami/designerami chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie.

Możemy przygotowac layout pod standardową rozdzielczośc 1280 albo 1440, ale wiemy, że projekt najlepiej prezentuje się na dużym ekranie 1920 gdzie możemy podkreslić kontrast pomiedzy poszczególnymi sekcjami, lepiej zagospodarować przestrzeń. Ten sam layout zaprezentowany w mniejszej rozdzielczości zawsze będzie wygladał skromniej od dużego formatu.

Wszystko byłoby super, gdybyśmy mogli liczyć, że klient zawsze będzie przeglądał projekty na takim samym ekranie, ale realia są takie, że podczas prezentacji możemy pokazać design np. na projektorze, ale potem, już po spotkaniu, klient będzie chciał go przeglądać na swoim laptopie, na którym 1920 już się nie zmieści.

Jak sobie z tym radzicie, czy lepiej zrezygnowac z większego ekranu, czy może robić od razu projekt dla kilku rodzielczości (nie zawsze jest na to czas)? A może macie jakieś lepsze pomysły z własnego doświadczenia?

« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2019, 13:05:29 wysłana przez Zelix »