• Welcome to Forum graficzne Burning-Brushes.pl. Please log in or sign up.
 

Konkurs dla młodych zaangażowanych społecznie

Zaczęty przez Zuza_321, Marzec 15, 2011, 13:10:41

Poprzedni wątek - Następny wątek
Young Talents Committed to konkurs dla wszystkich młodych kreatywnych ludzi zaangażowanych społecznie. YTC jest realizowany w ramach Konkursu Kampania Społeczna Roku jednak skierowany jest do tych, którzy czują, że reklama to nie jest tylko narzędzie zwiększające konsumpcję, ale może stać się środkiem zmiany świata na lepszy. Zapraszamy zarówno twórców profesjonalnych jak i amatorów, osoby indywidualne, firmy i instytucje do przedstawiania swoich pomysłów kreatywnych. Celem konkursu YTC jest wyłonienie najciekawszych i najbardziej kreatywnych pomysłów na społeczny spot filmowy i plakat pt.: ,,Drugie życie produktu".

,,Drugie życie produktu" to inne spojrzenie na produkt – proces tworzenia, proces produkcji, fair trade, recycling, ponowne przetworzenie.

Celem projektu powinno być jednak zwrócenie uwagi na istotę odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji. Założenia formalne:

    * Długość filmu – 30 sekund lub plakat w formacie JPG, PDF lub GIF
    * Krótki opis insightu (2-3 zdania, z czego wynika pomysł i jakiego problemu dotyczy) oraz opis idei kreatywnej (2-3 zdania)
    * Technika dowolna – zarówno filmu jak i plakatu
    * Grupa docelowa, do której ma być skierowana reklama – młodzi ludzie w wieku 16-35 używający internetu

Inspiracją mogą stać się reklamy zamieszczone na www.kampaniespoleczne.pl oraz znajdujące się na portalu prezentacje specjalistów w dziedzinie reklamy i projektowania graficznego.

Więcej informacji na http://konkurs.kampaniespoleczne.pl/konkurs_ytc