• Welcome to Forum graficzne Burning-Brushes.pl. Please log in or sign up.
 

Płonący napis

Zaczęty przez Eldi, Grudzień 05, 2011, 16:34:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tutek ten jest okrojoną [i może nawet ulepszoną, pod pewnym względem] wersją tutoriala autorstwa bodajże Johnsona Koha, jeśli mnie informacje na stronie nie robią w balona... [a mogą, biorąc pod uwagę moją znajomość angielskiego ; )]
Pierwotnie miałam zamiar was pogonić i krok po kroku pokazywać co, gdzie i jak powinno być ustawione. Po namyśle doszłam jednak do wniosku, że... to jest zbędne. Tak więc, zapisałam ów styl warstwy, by nie musieć n razy robić tego samego w kółko i... Podrzucam wam do pobrania, razem ze stockiem, który będzie potrzebny. >>Materiały<<

W paczce tej znajduje się plik ogień.asl. Należy go wrzucić do katalogu Ustawienia/Style programu Photoshop. I... możecie odpalić program.

1. Pierwsze, co robimy, to tworzymy nowy plik. Najlepiej, jeśli tło będzie czarne, wszystko ładnie potem widać. I... trzeba skombinować napis, nie? Wydaje mi się, że najwygodniej jest go chyba robić literka po literce, ale to tylko moje subiektywne odczucie. Jeśli wam wygodniej produkować od razu cały napis, to śmiało.
Użyłam tu czcionki Trajan Pro, która jest chyba instalowana razem z PS-em; jeśli jej nie macie to można poszukać, bądź użyć innej.
2. Napis/literka już jest [w moim przypadku to czarne K na czarnym tle ; )], więc trzeba wypróbować na tekście styl warstwy. Powinien już znajdować się w katalogu, więc starczy go tylko otworzyć i użyć. Jak to zrobić? Ano właśnie... Standardowo powinniście mieć chyba po prawej okienko z trzema zakładkami:

Jeśli zaś brakuje zakładki style, to trzeba zastosować taką sztuczkę: Okno->style [window->styles] i najlepiej od razu zadokować "pojawione" się okienko poprzez przeciągnięcie go do już istniejących okienek [przynajmniej dwa musicie wręcz mieć... z warstwą i historią; tam właśnie ma to wylądować].
Teraz przyjrzyjcie się dobrze; na podesłanym screenie są 4 małe ikonki. Należy kliknąć na trójkącik [lewy dół] i z rozwiniętej listy wybrać "ogień" [u mnie to "własne"].

Teraz wedle waszej woli, albo zastępujecie obecne style tym, albo go dołączacie.
3. Po upewnieniu się, że zaznaczona jest warstwa tekstowa, klikacie na styl "ogień" i.. gotowe. Prawie. Bądź co bądź, ma wyglądać tak:

4. Warstwę z tekstem rasteryzujemy [PPM na warstwę i opcja Rasteryzuj tekst], następnie tworzymy nową warstwę pod tekstem i scalamy.
5. Kolejny krok to wymazywanie; wielkość gumki należy uzależnić od wielkości czcionki, u mnie przy 200 pkt jest miękka gumka wielkości 200 piks.
Z wymazywaniem być może trzeba trochę pokombinować, sama kilka razy do tego podchodziłam, by w końcu poprzestać na tym:

6.Teraz... wchodzimy w Filtr->Skraplanie [Filter->Liquify lub skrót shift+ctrl+x]. Po lewej jest kolumienka ikonek, wybieramy tę na samym szczycie, przedstawiającą palec [Wypaczanie w przód//Forward Warp]. Ustawienia pędzla mają być następujące:
Rozmiar: 15
Gęstość: 50
Nacisk: 100
I z tymi ustawieniami bawimy się literką, falując jej krawędzie. Mi wyszło tak:

7. Wygrzebujemy drugi plik, czyli fire_by_shaedsofgrey.jpg i otwieramy w PS-ie. Przechodzimy do zakładki Kanały [w razie jej braku: Okno->Kanały//Window->Channels]. klikamy na warstwę "zielony" a następnie, przy wciśniętym ctrl na ikonkę tej warstwy, celem wczytania zaznaczenia.

8. Co dalej? Należy włączyć widoczność wszystkich tych warstw [inaczej będą szare płomyczki...] i przeciągnąć zaznaczenie do okna, w którym znajduje się napis. Warstwa ta ma być nad napisem.
Teraz trzeba się trochę pobawić z ustawieniem tejże warstwy, by móc potem ją wymazywać.

Najpierw najwygodniej wymazać przy pomocy jakiegoś dużego i twardego pędzla [wielkość uzależniona od wielkości obszaru roboczego], do szczegółów potrzebny już mniejszy, miękki pędzelek [od 16 piks w dół]

9. Warstwę z płomieniami duplikujemy; krycie ustalamy na 30% a tryb warstwy na Nakładka [overlay]

Jeśli płomyczków wyszło wam za mało, to powtarzacie od punktu 7, aż do skutku. I tak literka po literce...

Tutorial wykonany dla kryptagier.pl oraz burning-brushes.pl. Kopiowanie zabronione. W razie dostrzeżenia tego tutoriala gdzie indziej, proszę o zgłoszenie tego na PW na tym forum lub na dA [www.eldinga.deviantart.com]
Cinis et manes et fabula fies.

Podoba mi się taki efekt w cholerę :D
kiedyś podobny tut był na psdtuts (ale tam metoda była ździebko inna) i coś z niego robiłem:

lubię od czasu do czasu ustawić to sobie na tapetę : p

Mi też się podoba ; D Do nauczenia się tego zostałam właściwie przymuszona [no, może niekoniecznie przymuszona, ale z całą pewnością odpowiednio zachęcona], co zresztą na złe mi raczej nie wyszło, bo przy okazji odkryłam jak się zapisuje style warstwy ; ) co mi przypomina, że powinnam powygrzebywać swe poprzednie napisy w psd i pozapisywać ich style ; D ale to szczegół ; D

A ta tapetka, cóż... epicka *.*
Cinis et manes et fabula fies.

Można by prosić materiały na jakiś inny serwer dostępny bez rejestracji?

A no tak, racja... Zapomniałam.
Jutro to ogarnę...
Cinis et manes et fabula fies.

Materiały przeniesione ; )
Cinis et manes et fabula fies.

Efekt bardzo fajny, w gruncie rzeczy nie dodałem płomieni na napisy ale nauczyłem się kilka nowych rzeczy i zrobiłem coś takiego:


Efekty super, zwłaszcza ten, który zrobił Abik...będzie trzeba poćwiczyć te efekty :D
Zapraszam na moją stronę - retusz.zdjec.prv.pl

Fakt, ten Abikowy wymiata : )
Crimes, albo mi się zdaje, albo nie scaliłeś warstwy z tekstem ze spodnią, czystą warstwą celem pozbycia się stylu warstwy ; > I ciut łagodniej bym to pofalowała, nie tak ostro ; )
Cinis et manes et fabula fies.

Efekt bardzo fajny , podoba mi się :)

CytatI know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Harry Callahan

fajnie to wyszło. będzie trzeba kiedyś spróbować ;P

fajne, można by trochu więcej tu poszaleć :D
bo chciałemA cała twórczość widnieje tu: WhiteBlackRose

decremi.pl/ portfolio


Moim zdaniem musisz zrobić to na czarnym tle i troszkę "S" poprawić, bo ma za dużo ognia :)

Temat się ciut przykurzył, lecz moje poszukiwania nie zawiodły mnie nigdzie indziej jak właśnie tutaj.

Chciałem zapytać starszyznę, jak zrobić taki oto piękny efekt delikatnie palącego się obiektu. Chodzi mi głównie o tekst, lecz można - wiedząc jak - zastosować to do innych rzeczy.

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł na to to będę wdzięczny, bo mi brakło wszelkich koncepcji.